View Single Post
Staro 08.01.2016., 20:09   #106
Rista
Premium
 
Rista's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Ri
Postovi: 1,920
Citiraj:
Autor De5tr0yer Pregled postova
Dakako, moguće je da sam stvarno krivo interpretirao sve što sam dosad o OLED-u pročitao, slobodno me ispravi i uputi na odgovarajuće izvore
U pravu si, iako ovisi kako je panel podesen i do koje mjere koristi power saving "trikove". Mozemo se sloziti da najgori scenarij ovisi od panela

A gledam npr po sebi na poslu. Tribon, aveva marine, autocad, sve crne pozadine sa potpuno razliticim toolbarovima (cak i plavim! ). I onda s druge strane Office, PDF i razni vieweri vecinom bijele i sive pozadine. Sve to na relativno visokoj svjetlini zbog kolicine svjetla u prostoriji. Apsolutna nocna mora za OLED i kladio bih se u tih 5000$ da ne bi izdrzao vise od par mjeseci u tim uvjetima bez vidljivih sjena.

Da mnogi nece na pocetku ni primjetiti neravnomjerno "trosenje" nije ni upitno, ali to je vec drugi par opanaka Takvi ce ionako tesko primjetiti zasto takav monitor kosta koliko kosta.

Cijenim optimizam ali ne dijelim misljenje da je ekran vjerojatno vrlo otporan zato jer je skup Nije ni U model neki pojam kvalitete (U2410, i donekle U2715 mi padaju na pamet). Ako uzmes bilo koji godinu-dvije star Samsung AMOLED mob, kada sakrijes status bar vrlo vjerojatno ces na plavoj, sivoj i bijeloj podlozi vidjeti znakove burn ina u tom podrucju. Ili npr AMOLED sa nav barom, tipa Nexus 6. Doduse slazemo se (valjda?) da je burn in pitanje "kada" a ne "ako" sa trenutnom tehnologijom i ja sam vrlo skeptican da ijedan panel moze izdrzati 2 godine izrabjlivanja kao PC monitor. Ako nista drugo, cisto jer znamo da u tom vremenskom peroidu degradirati hoce, samo je pitanje koliko ujednaceno. A to najvise ovisi o nacinu koristenja i sadrzaju. Cak i sami wallpaper moze odigrati veliku ulogu. Zato kako rekoh, skupa lijepa igracka za mene i trenutno nista vise
Rista je offline   Reply With Quote