View Single Post
Staro 08.01.2012., 06:20   #140
trpi
Guest
 
Postovi: n/a
teta mi radi u banci tako da znam neke stvari, bas sam ju jucer pitao to o oporezivanju zira rekla je da porezna bukvalno ima pravo na svaku kunu na ziru traziti isplatu poreza ali u praksi to nije tako. za njenog muza mi je rekla primjer(ima neki svoj obrt), za 2010 je imao pravo do 160 000kn bez poreza, za 2011 260 000kn bez poreza(godisnje). ti se ne moras brinuti

Citiraj:
Autor ALiEN17 Pregled postova
moja ideja je - da pogasim sve račune u šrot banci koju sam imao dosad i otvorim u PBZ-u... ali u PBZ-u (ako je tako kao šta ti kažeš za tih 5000 kn mjesečno) uopće NE BI otvarao tekući račun jer mi ne treba... otvorio bi si samo taj žiro račun i uz to dobio tu visu electron i mogu je "koristiti kao" tekući - znači na bankomatima, pos-ovima u trgovini, restoranima i slično uz ubacivanje pina, a opet bi je mogao registrirati na paypalu i koristiti na ebayu?
mozes.

-godinu, godinu i pol nova kartica? ne, osim ako se ne osteti i zatrazis novu. ja imam svoju 3god i koristit cu je do isteka jos godinu dana.
-ziro racun moze biti kunski i devizni, stoga i visa electron moze biti kunska i devizna. zapravo mislim da ne postoje devizne kartice, vec samo debitne(maestro, visa electron) i kreditne(mastercard, visa).
-mjesecno ti skidaju, meni u erste 5kn.
-mozes u bilo kojem gradu

joj kad sam ja otvarao takodjer je bilo hrpa pitanj i nejasnoca, shvatit ces kasnije nista nije komplicirano
  Reply With Quote