Tema: T-Mobile LTE
View Single Post
Staro 04.08.2011., 15:18   #18
I V A N
Premium
Moj komp
 
I V A N's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zaprešić
Postovi: 32
Citiraj:
Autor Old friend Pregled postova
Prijatelju ja sam isključivo na mobilnom netu i to već niz godina, molim te nemoj mene učiti ok?
OK, ali ja radim u VIP-u.

Citiraj:
Autor Old friend Pregled postova
te brzine su premale za LTE, dalje nemamo što raspravljati...
DL je ranga dual cell-a, ping je i lošiji nego na dual cell-u jedino je UL bolji zbog trenutne revizije HSUPA koja je do 5.76Mbs, da li je to jasno?
Te brzine su realne za realni LTE s jednom odašiljačkom i jednom prijamnom antenom.

Citiraj:
Autor Old friend Pregled postova
sa jednom stepenicom više evolucijski UL se dovodi teoretski na 2x5.76Mbs i što dobivamo? njegov UL,
da li im se isplati dizati cijelu novu mrežu kada to već sada tehnički imaju?
Cilj LTE nije samo povećati brzinu prijenosa nego i:
  • početi koristiti nove dijelove spektra (790-862 MHz i 2500-2690 MHz)
  • uvesti MIMO koncept
  • dodatno smanjiti kašnjenje na 10 – 20 ms
  • povećati mobilnost korisnika na do 350 km/h
  • najbitnije!! - povećati spektralnu efikasnost (3 do 4 puta u DL veća nego kod HSDPA; 2 do 3 puta u UL veća nego kod HSUPA) – to vodi ka nižim operativnim troškovima (OPEX)


Citiraj:
Autor Old friend Pregled postova
LTE je vršno 173Mbs DL, 57Mbs UL, do teoretski,
ali i da ih je više, dopusti to je opet malo, dopuštam da testiraju to još nisu rezultati koji nas očekuju u praksi
Hvala ti što nam dopuštaš.


Citiraj:
Autor Old friend Pregled postova
p.s. da upravo ti znaš kako je južnoafrički vodacom sproveo ovaj speedtest i sa koliko antena i koliko ih je bilo nakačenih tada? rezultat je tu crno na bijelo
Kolega je dobro rekao ali nije dodao da se moglo raditi i o konfiguraciji 4x2 (recimo nešto kao dva prostorno odvojena 2x2 sustava koja dodatno povećavaju robusnost signala na feding).


Citiraj:
Autor Old friend Pregled postova
edit: da pardon zaboravio sam napisati da operater može ograničiti brzinski korisnički sim iliti priključak...
U svrhu testiranja operateru je prvo na pomisli ograničiti nešto.


Citiraj:
Autor Old friend Pregled postova
a i postoje modemi za do 100Mbs kao i oni za do 150Mbs hvala ti još jedanput živio
Tu se slažem, razlika između modema u maks. brzini prijenosa je u broju integriranih prostorno odvojenih antena.

Citiraj:
Autor Old friend Pregled postova
drugo, moj potpis se ne vidi? i to sa stickom firmwareom upgradeanim na 28Mbs, koliko ih je bilo na baznoj? sigurno sam? koliki je rezultat?
Ne nisi bio sam, u 3:53 ujutro na baznoj stanici je sigurno bilo spojeno pa brat bratu 300 korisnika, svi naravno preko DC-HSDPA-a i svi su skidali internet ko i ti.

Citiraj:
Autor Old friend Pregled postova
kakvih 20-30Mbs na LTE bože pa to imaju sada na dual carrieru, ajde kad krene komercijalno opalit ću ja na vipu jedan LTE speedtest pa ćemo vidjeti koliko će
Ajde, testiranja si neka već mimoišao, ali već smo te predbilježili za sljedeća.

Citiraj:
Autor Old friend Pregled postova
kraj rasprave što se mene tiče, mlatimo praznu slamu sve se zna o tome
Standard još dokraja nisu ni napisali aliii ti već sve znaš. Ne znam zašto se sve to uopće testira kad se već može pustiti u rad.

Budi dobar i pozdrav.
I V A N je offline   Reply With Quote