View Single Post
Staro 12.11.2009., 00:48   #809
Carlinov duh
Banned
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: VG
Postovi: 92
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
NetBurst arhitektura ti je nemjerljiva sa Core arhitekturom. od tog tvog prescotta je jaci i celeron 430 kad ga nafrljiš na 3200/3400MHz.

Ovaj tvoj je samo veliki potrošać struje i disipator topline. naguli ga na 5GHz, samo kaj time neš postići ništa osim veće potrošnje struje. ali nažalost, ta tvoja ploča ne želi raditi sa Core procesorima.
Ak dode do 5 to je 2 Ghz razlike. To se mora osjetit, ili?

Citiraj:
Autor Mr.Ex.President Pregled postova
5.0 Ghz na zrak? Hm, jedino ako u hladnjak investiraš koliko si platio procesor

Nego meni u ovoj cijloj priče je najzanimljivija činjenica da forsiraš 1066 Mhz ram, a zašto? Uzmi sebi lipo 800 Mhz, em ih je više po oglasnicima, em ih ima još ponešto u HG spota. Tih 200 Mhz razlike (ako imaš na toj ploči djelitelj koji će ti uopće omogućit da ti memorija radi u 1066 modu) u memoriji nećeš ni osjetit, pogotovo ne na stroji koji je davno ostario
Ma vjerojatno i budem.

Citiraj:
Autor maX Pregled postova
5GHz za 24/7 rad? O čemu on sanja... Pa Cedar Milla nemožeš na toliko natjerat.
A da ne spominjem lošu ploču na kojoj bi se vjerojatno prije razletila regulacija nego bi vidio 5GHz
+ upitno je kakve ta ploča ima mogućnosti za OC...

Mislim da bi najpametnije bilo investirat u neku C2D CPU+MBO kombinaciju.
Nis ja ne sanjam. Jucer sam cisto iz znatizelje pogledao te rezultate i neki tip ima preko 5, sad dali to moze bit upaljeno 2 min., ili je to stabilno u normalnim uvjetima ja ne znam. Prakticki nemam pojma o overclocku, ali ova stara kanta me nagovara da to malo podebljam.

evo rezultati - ovaj na zrak 5.25

Ajde onda preporuci neku plocu, ram, graf. Cisto da vidim koliko bi me to kostalo.
Carlinov duh je offline   Reply With Quote