View Single Post
Staro 05.12.2013., 23:05   #167
fishkal
Premium
Moj komp
 
fishkal's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,110
Evo nakon tjedan dana korištenja par riječi o ovom uređaju. Ne radimse o recenziji, možda je napišem za vikend po nekom redu kako bi to trebalo izgledati, ovo je samo par nabacanih dojmova.

Mobitel sam pokupio u četvrtak. Došao je s t- mobile boot animacijom i hrpom njihovog smeća u vidu aplikacija. Koristio sam ga takvog jedan dan, ali sam odmah tada skinuo internacionalnu verziju firmwarea s Huawei stranice, takozvani b111 i flashao. (Folder dload iz skinutog softa se stavi na sd karticu. Kod paljenja mobitela se drži vol- i vol + i mob sam krene u flashanje. S ovom metodom se izgube svi podaci s mobitela p)

Ovaj rom mi je dosta brži od t-comovog. Baterija drži solidno, dosta više od mog zadnjeg smartphonea Optimus 4x. Detaljnije u osvrtu koji ću sastaviti za vikend.

Neću o pozitivnim stvarima, kojih ima mnogo nego ću navesti stvari koje su me zasmetale.

Na b111 romu, nema brzih prečaca za paljenje/gašenje wifija i slično u notifikacijskoj traci. Mogu se vratiti nekim postupkom koji zahtjeva root, nisam imao volje za istim.

Zamjetio sam problem s wifijem, zna se tu i tamo disconectati dok je mobitel u mirovanju. Taj problem je, koliko vidim, riješen s softom b119 koji sam danas flashao.

Treće je sam emotion UI. Malo treba da se na njega navikne, non stop sam kretao prema gumbu za app drawer. Isto tako, postoji nešto slično kao na iosu, odobrenje za notifikacije. To me malo živciralo, ali se brzo na to navikne, a i nakon instalacije aplikacija koje imaju push notifikacije (viber, whatsupp..) taj dio otpada jer ostale apoikacije i nemaju notifikacije.

Uglavnom, moji utisci su jako pozitivni. Mobitel je fluidan, nema štekanjai sve odrađuje brzo. B119 soft je beta iz Huaweia koji će vjerojatno biti novi update. Još nisam rootao ili probao neki custom rom.
__________________
Gledam, čitam, kad ne znam pitam!
fishkal je offline   Reply With Quote