View Single Post
Staro 23.02.2009., 07:17   #28
vicarious
50g / 1.7 oz
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: Split
Postovi: 40
Citiraj:
Autor lovor Pregled postova
Callidus, bravo, vrlo konkretno i ekspeditivno.

Ja nemam ništa protiv NEC-a, dapače, HP sam izabrao samo zato što je bio najpovoljniji na našem tržištu i meni pristupačan. Lenovo sam vidio, ali presitna mi je njegova rezolucija za 22" monitor.
Evo, pozivam one koji su zainteresirani za HP LP2275w ili neki slični monitor cjenovnog ranga, a s kvalitetnim slikom, da se jave, pa možda nešto dogovorimo.
Evo ja se javljam, prilicno zagrijan za monitor. Da se razumijemo, oduvijek sam podrzavao manje trgovce, iako imaj skuplju robu. Naravno, sve do neke granice, evo recimo ovaj monitor u ST nemogu nikako nabaviti od "manje poznatih firmi". Neke su i nudile, ali po paprenim cijenama, a kad sam im rekao koliko je preporucena cijena, nastao muk Tako da mi ostaje ili Zagreb ili...

Da se razumijemo, usteda i do 500 kn za ovakav monitor i gubitak jamstva (upitno jamstvo u hrv za proizv iz van) se ne isplati, a nesto cisto sumnjam da su razlike u cijeni toliko velike...

Mozda se varam...

A Calidus je sve lijepo opisao, muke domacih malih trgovaca. Znam kakve marze dobijaju oni poput vas, i oni "velikani" sa velikim vezama...znam da sam primjerice dvd-e placao 5x skuplje, zamjenske tonere i tinte 3x i vise (u maloprodaji usporedjujuci cijene sa veleprodjanim cijenama za "specijalne kupce" - jednom davno sam imao priliku vidjeti takav cjenik)...
Samo se vi drzite, mislim da ce se sve vise traziti kvaliteta a ne cijena...

Citiraj:
Autor lovor Pregled postova
Callidus, bravo, vrlo konkretno i ekspeditivno.
Ono da ćemo postati uvoznici za NEC je bila za*bancija. Znam da tu ima puno posla, a zasigurno i muljaža - evo jedan primjer - moj frend x je bio uvoznik za proizvod y i događalo mu se da kompletna narudžba od nekoliko tona stoji na carini tjedan i više dana. Razlozi koje su carinici navodili za to bili su više nego očiti da se radi o prljavoj igri. I tako osoba z, koja ima veze na carini, a uvoznik je konkurentskog proizvoda nazove carinika Štefa i kaže - slušaj Štef, daj malo prikoči robu y. Roba stoji, ne možeš ju prodati i gubiš lovu. Još recimo u međuvremenu dolar poraste i u banani si.
Hmm, u međuvremenu dolar poraste i na konju si? Jer, ako platis kontejner u dolarima, i dok ga pola prodas dolar skoci, ti imas finu izliku da dignes cijene, a prodajes zapravo ono sto si platio jeftinije nego da sad kupujes Da, tako to ide, tako je i l220x samo odjednom poskupio 500-600 kn. U mojoj potrazi odgovora, vecina je bila da je dolar poskupio (razliciti trgovci), pa onda par razlicitih poziva razlicitim vemil centrima (split, zg), tamo ista prica, dok su glasine kruzila da se jos uvijek prodaje "stari" uvoz. Naravno sve to pociva na glasinama, a ja teoreticar zavjere jedva docekam...
vicarious je offline   Reply With Quote