View Single Post
Staro 16.01.2024., 08:52   #1654
borny
Too much busy
Moj komp
 
borny's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,540
I mi smo lagano pred zidom već neko vrijeme, ali nadam se negdje nečemu, da nešto uleti, nekakva prilika...

Iznadprosječna primanja, dijete, prošle godine kupili novi, veći i sigurniji auto jer se sa starim više nismo htjeli krpati, godinu prije uzeli garažu 22m2 u zgradi, stan u kojem jesmo je naš i bez kredita, ali svejedno ne možemo naći nešto što nam odgovara. Prodaja stana nije opcija jer je na odličnoj lokaciji i može se rentati za 600+€, problem je kaj nemremo dobiti kredit od 250k€ kolko nam realntreba za stan 70-80m2 ili kakvu kuću.

Kako kaže moja sestra koja je u Norveškoj, stara nas je sve zeznula kada prije 5-7 godina nije dala srušiti staru kuću i sagraditi novu. Nisam htio investirati u dogradnju na građevinu staru 70 godina, bez ijednog serklaža, hidroizolacije temelja, fasade itd, ali staroj je to dobro i kaj znaju ti građevinari... Sad smo mi i dalje u premalom stanu od ~50m2, staroj je zasad ok jer je zdrava, ali godine su tu i neće to vječno trajati, a sestra jednog dana ovdje neće imati ništa svoje - osim ako od mene ne otkupi pola kuće jer je moja namjera prodati to.
__________________

It's nice to be important, but it's more important to be nice!

borny je offline   Reply With Quote