View Single Post
Staro 20.01.2015., 13:43   #242
Imagine
undercover
Moj komp
 
Imagine's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: HT
Postovi: 1,392
Citiraj:
Autor Princ288 Pregled postova
ovaj na kojem pokazuje vise mi je cudan jer u samoj tisini mjeri skoro 40dB dok ovaj s nizim krece od 20-ak. najmanja brojka je s udaljenosti od 3/4 metra...
nivo tišine je ovisan o tome gdje živiš , vremenu mjerenja te izolaciji prostorije.
Povremeno se zafrkavam s nekakvim eq prostora pa izmjerim isto kao ti , oko 40 db.
Kod mene je cesta 10ak metara od prozora ali nije toliko prometna + vanjski zidovi su cca 50cm a na prozorima su alu škure i trodupla stakla s argonom ili nekim drugim vragom unutra. Uz to je na vratima izolacija a soba je soba relativno 'mrtva'.


Inace ,obzirom na relativno kratku dužinu crijeva / činjenicu da se zbog toga čovjek ne može udaljiti više od cca 190cm kad isti koristi , mjerenje sa 3-4 metra mi nema smisla...
Baš bi me zanimalo po kojim standardima to rade proizvođači.
U upustvima /pod specifikacijama nisam našao taj podatak a smatram da je to jednako važno kao i podatak o podtlaku.

Za neku okvirnu sliku sam stavio SPL metar na mic stalak / na visinu od 170cm:




Nakon toga sam SPLm zamjenio s malim Oly mikrofonom da napravim snimku



...ali aparat ima nakakav autoagain i kvaliteta mic preampa je doslovno zaqurac za ovako nešto pa je je kvaliteta snimke dovoljna samo za nekakvu površnu predođbu.

Uglavnom , ako nekog zanima:






EDIT: što se tiče pitanja dužine crijeva itd..
Malo sam kopao po netu i ...da bi sisalo usisavalo prašinu potrebna je određena brzina protoka zraka kroz crijevo.
Smanjenjem promjera crijeva se povečava brzina prolaska zraka a povečavanjem promjera se smanjuje brzina.
Ipak, kroz šire crijevo prolazi više zraka te te otpor samog crijeva / protoka zraka manji no obzirom na smanjenu brzinu prolaska zraka , postoji poprilična šansa da se isto zaštopa kao i kad je crijevo preusko. Pogotovo na oštrim pregibima / koljenima. Jedan zanimljivi link.

Uglavnom , nakraju sam samo sebi napunio glavu i dalje nemam blage veze koji promjer bi provukao do podruma.
Nakraju če vjerovatno odlučiti dostupnost a što se toga tiče , svugdje vidim zamjenska crijeva dužina 160 /180cm pa ako me netko može uputiti u pravom smijeru - bilo bi odlično.
__________________
if you build it they will come

Zadnje izmijenjeno od: Imagine. 20.01.2015. u 14:20. Razlog: gramm
Imagine je offline   Reply With Quote