View Single Post
Staro 18.03.2019., 01:19   #17
Tawdry Hepburn
Registered User
 
Tawdry Hepburn's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2018
Lokacija: Zagreb
Postovi: 11
Urrghfgh


Fascinira me koliko je kupnja laptopa kompliciranija od kupnje desktopa, naročito na RH tržištu (dosad sam radila na desktopu, kojeg mi je bilo dosta lako složiti).


Okej, sad sam još sigurnija da su mi najbolje opcije Dell XPS 9360 ili 9370, ili MBP 13 2017. Mislim da je bilo koji od ta dva XPS-a bolji jer: baterija traje nekoliko sati duže u testovima; procesor je puno bolji (za početak, quad core -- htjela bih izbjeći dual core u laptopu na kojem ću raditi idućih par godina); nema problema s tipkovnicom zbog loše konstrukcije (hvala, bertone); i nema glossy ekran. Jedini minus XPS-a je što je ekran malo lošiji (ali svejedno je pri vrhu pa me to zbilja ne smeta) i neke komponente znaju imati manje probleme pa onda ima natezanja sa servisom (ali OK, prihvaćam taj rizik).


Ima na Amazonu XPS 9370 sa i7-8550U, 16 GB RAM i 512 GB SSD sa dostavom u HR, za malo više od 1.7k eura (oko 12.6k kn). Kod nas to isto vidim samo za 14.8k kn, a Macbook Pro 13 2017 je 11.4k kn naviše (nije baš puno jeftiniji), pa mi se ovo na Amazonu čini da je best buy i mislim da ću to (ili neki drugi XPS na Amazonu) vjerojatno piknut.
Tawdry Hepburn je offline   Reply With Quote