View Single Post
Staro 30.09.2017., 10:26   #2
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,849
Citiraj:
Autor telefunken Pregled postova
Komp:
MBO: Asrock fm2a88x+ killer
CPU: A8-5600k sa onboard 7560d gpu
VGA: MSI HD7870 Twin frzr

Nakon reinstalacije win 7 x64, updajtiranja te instalacije svih drivera (Crimson 17.9.1) pod display adapterima imam:
AMD Radeon HD 7800 series
Standard VGA Graphic Adapter (sa žutim trokutom upozorenja da ne radi ok)

Također imam probleme u windozama:
- screen tearing prilikom rada na desktopu npr. surfanja
- YT videi nakon nekog vremena puštaju samo zvuk a prozor za sliku je crn. Refreshanje taba s videom nekad pomogne no kako surfanje odmiče sve manje pomaže. Restartanje FF popravlja problem jer djeluje kako se zapunio buffer od gledanja videa

Za surfanje koristim FF (zadnji naravno) i primjetio sam da ako ga pokrenem u safe modu onda videi rade ok. Reinstalcija FF i pokretanje totalno vanila verzije ne pomaže, dakle isključivo safe mode. Disejblanje hardverske akceleracije u FF ne pomaže (čitao sam po forumima da to može pomoći)

sve u svemu, mislim da windoze koriste ovaj standard display driver i da to radi sve navedene probleme pa me zanima slijedeće:
kako se disejbla taj onboard dirver? Gledao sam u BIOS-u i jedino što sam našao je podešavanje koji se display prvi inicijalizira te sam to stavio da je PCX no to očito nije rješilo problem.
Ima li tko ideju kako rješiti ovo?
Prvo shared memoriju stavi na auto pa napravi i ovo

bios => Advanced => North Bridge configuration => igpu multi monitor -> Disable..*


Sent from my SM-G930F using Tapatalk
buljaka je offline   Reply With Quote