View Single Post
Staro 08.02.2015., 18:09   #113
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Citiraj:
Autor Amepshi Pregled postova
@Manuel Calavera - zar nije 380X s 3GB HBM-a?
Pa sad sam gledao neki od linkova gore i piše ddr5, HBM navodno flagship single gpu i nasljednica R9 295x2

Citiraj:
Autor Sinac Pregled postova
Da, danas Physix ne igra veliku ulogu. Jedna druga stvar koju nisam spomenuo je CUDA, kaže mi jedan kolega koji radi rendering i ima ATI 280X da će uzeti neku Nvidiu samo zato da mu brže vrti 3D rendering. A i sam znaš da 280X nije bezvezna kartica. Svatko vrti svoj film u glavi pa neki završe na ATI, neki na Nvidiji.
A da tvoj frend vrti nešto za što mu treba CUDA i da ima ATI, onda bi bilo "zašto sam uzeo 7950 a ne 760"...
To da. U adobe after effectsu (GPU-accelerated ray-traced 3D renderer) recimo je cuda prava stvar. Recimo ati su bez premca u solidworksu i miningu. Svaka ima neku namjenu u kojoj je dobra i izvan gaminga. Ovisi o čovjekovim potrebama

http://blogs.adobe.com/aftereffects/...fects-cs6.html

Citiraj:
Autor Nybelung Pregled postova
U kojem su to smislu Call Of Duty Ghosts, Assassin's Creed 4, Batman: Arkham Origins, Batman: Arkham City, Batman: Arkham Asylum, Hawken, Planetside 2, Borderlands 2, Metro 2033, Metro: Last Light, Mafia 2, Unreal Tournament 3, Sacred 2 itd. nebitne igre? Danas možda nisu aktualne, ali u vrijeme kad su izašle su bile među najboljima u svom žanru.

Koje igre podržavaju npr. Mantle? Pa stanu sve na prste jedne ruke, a nijedna nije "bitna".
A gdje sam ja rekao da su baš te igre nebitne moliću lepo? Upravo bih te iste igre izdvojio kao jedine bitne s liste uz iznimku hawkena i sacreda 2 koji nisu popularne igre (AAA ako hoćeš), već neki mediokriteti. Većina ostalih igara su za 99.9% gamera nebitne. Ja recimo (iako sam nebitan u ovoj priči) nijednu igru sa physixom nisam sreo (pređem cca 6-8 naslova godišnje, al ima stvarno svega što i nije popularno i aktualno). Jedino što od toga što si gore izdvojio vjerojatno mislim odigrati su metro igre

Zadnje izmijenjeno od: Manuel Calavera. 08.02.2015. u 18:16.
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote