Tema: Pro Ping
View Single Post
Staro 30.08.2019., 10:43   #362
rak21
COD2 expert
Moj komp
 
rak21's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,883
Evo mog iskustva sa propingom

Od 5.og mj. smo njihovi (poslovni) korisnici. Rečeno nam je da će nam prilikom instalacije opreme izmjeriti maksimalnu brzinu pa ako nam odgovara sklapamo ugovor. Izmjereno je 50mbit i na temelju toga sklopili smo ugovor na 2 god (WiFi biz 50). Problemi odmah u startu; WiFi ne daje 50 mbit nego 10 do max 20 ako se nalazim 1m od rutera. Čekam par dana da vidim hoće li se situacija popraviti pa zovem szk i žalim se. Nema problema, kažu, vjerojatno je greška na ruteru, poslat ćemo tehničara da zamijeni. Tehničar došao, zamijenio za isto minijaturno, kinesko smeće (totolink) i naravno, brzina ista. Zovem opet, uvjeravaju me da je to do udaljenosti od rutera (stojim pored njega), zagusenosti spektra, kao puno mreža ima oko vas. Riječ je o poslovnom objektu/kući sa velikim parkiralištem i dvorištem, eventualno ulovim 1 mrežu (sa 1 crtom signala) osim svoje. Pošto je ruter zaključan i ništa ne mogu sam, probavaju tako oni mijenjati kanale no rezultat ide od očajnog do ocajnijeg. Zaključak je bio; gospodine, spajajte se preko žice. Kakve crne žice pobogu, jel vi mene nasmijavate? Trazim drugi ruter, kvalitetniji, brzi no nemaju ništa osim toga vele. Pored svega toga, neta nema kad je kiša, kad je sunce, kad je vjetar, kad nije. Svaki tjedan makar 1 dan problem s internetom, tj. nedostatkom istog. Hajde još nekako za fiskalizacije, podijelim net sa mobitela no kad nema interneta (pos je spojen žicom na router) nema ni plaćanjima karticama pa se ljudi okrenu i odu.

Što se tiče brzine i govna od rutera, njihov prijedlog je da si kupimo neki koji valja
Odgovor na nedostatak interneta i nemogućnost poslovanja je; radimo na otklanjanju poteškoća.

Zadnjih par dana uopće ih se ne može dobiti na telefon, odzvoni do kraja i nitko se ne javlja. Računi uredno stižu na puni iznos..

Zadnje izmijenjeno od: rak21. 30.08.2019. u 10:59.
rak21 je offline   Reply With Quote