View Single Post
Staro 12.10.2011., 12:39   #345
MAGARAC
Premium
Moj komp
 
MAGARAC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 5,887
Citiraj:
Autor mhadina Pregled postova
Točno, al mala dopuna - bez propuha ne bi s tih površina odlazila toplina baš odnosno bilo bi neučinkovito osim ak je baš pasivno hlađenje pa je i protok ventilatora kućišta kroz kantu dovoljan...ne?

I oblik disipacijske površine je itekako važan, npr. ravna površina da je i 100m2
što vrijedi kad s donje starne ne bi kud mogla isparavati toplina, zato se i gura sve to u ALu-limove i puše da otpuše ))

Dalje je stvar učinkovitog prijenosa topline s jezgre na CPU blok i onda na te površine, ima cijela nauka, baš mi je OK ova tema.

On topic - ja muku mučim s Asusovom mATX-icom, a i ne kužim se previše u fino podešavanje, a i očekujem previše od ploče plaćene niti 100 eurja, ma i nije išli su SB-i na istoj i 5.1 GHz pa je moguće i loš primjerak, do 4.3 GHz lijepo radi a onda traži Bože sačuvaj napona da se pomakne ili nešto krivo radim?
Koliki offset napon koristite?
Našao sam razne informacije, jedni samo + 0,004V, a drugi dosta više + 0,065 V npr.
Offset i +/- radi dobro do odredene granice, koja je ovisno o procu pa i ploci veca ili manja. Kod tebe je 4.3 kod mene je 4.6 itd.. Probaj pocet koristit fixnu voltazu i pravi level llca koji ce osigurat namanje fluktacije voltaze kaj je moguce. Probaj i iskljucit sve power featurese jer se zna deit da se proc zrusi kad surfas ili netso i na momente ga digne na max takt ali sa premalo v.
MAGARAC je offline   Reply With Quote