Tema: klavijature
View Single Post
Staro 24.11.2008., 17:43   #8
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,102
Citiraj:
Autor J@nos_Herc Pregled postova
pa volio bih svirati muziku tipa zabavna/narodna
Sad konacno dajes neki konkretniji opis namjene. Tebi dakle treba Begleiter aranzer ili ti OMB synth. Da ja sad ne idem preopsirno u temu, posebno sto neces ici na neke High modele. Recimo da u svijetu Begletiera rodonacelnikuje GEM, Solton (Ketron), pa tek onda top modeli Roland/Yamaha/Korg/Technics/Casio...

Kao sto vidis iz domace ponude postoji distinkcija izmedju kucnih i pro aranzera.

Buduci da neces knjiški ili prakticno uciti teoriju, meni se cini da je Casio LK210 gotovo idealan model za tebe.



Pokriva sve ono sto bi morao imati danasnji OMB model :

1) 32 note polifonije (standardni minimum) , 2) MIDI , 3) GM , 4) nekakvu vrstu vanjske memorijske komunikacije tipa Floppy, memory card... (sd card u slucaju Casio)

Casio Keylighting je izuzetno korisna (stara) novotarija za didakticnije "prstometriranje" u savladavanju osnova. Vodi te korak po korak, dok ne savladas odrednjenu temu ili frazu. Sa Net-a lako skines, koji god zelis standard/motiv kompozicije, te "repliciras" ponavljanjem dok ne naucis kao vodu piti konkretnu temu.

Malo zaigran i "veselkast" video demo, ali daje pristojan uvid u mogucnosti. Uglavnom, ciljaj na model koji ima Keylighting.

Ako bi isao u Germaniju, tamo bi nasao najbolju mogucu ponudu novih i koristenih modela. Turci su najveci EU kupci takvih modela. Postoji citavo DE trziste koje trudi dati im sto bolju ponudu. Toliko su relevantni, da im narucuju potpuno lokalizirane promo prospekte i menije na uredjajima.

Po nasim oglasima i grupama ima gomilu gažera koji prodaju svoje TR/X (Korg), PSR/G/EXR/Tyros (Yamaha) i E/G (Roland) modele. Najcesce ih mozes prepoznati po specificnoj gažerskoj terminologiji opisa : Narodne Farbe/boje, terce i ritmovi programirani...

To isto moze biti dobra kupovina. Ali za pocetak, ja bih se drzao spomenutog Casio modela. Stosta bi se toga moglo spomenuti, no vjerujem kako sam glavne stvari spomenuo.

Buduci da si u VZ-u, mozes pitati MSH (Zeljko ili Predrag) dal ti mogu isti model iz DE naruciti. Ali vjerujem da ces ga negdje vec naci u nasoj ponudi.

Dok MC Neuron ne bude zavrsen, Casio ti ostaje najbolji model za osnovno savladavanje. Samo imaj na umu kako se Erdjan ne postaje preko noci

Visage je offline   Reply With Quote