View Single Post
Staro 01.04.2009., 15:24   #12
Burko
Osobni opis - pitaj me
Moj komp
 
Burko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,313
nastavak moje problematike.


najlakse opet na primjeru objasniti. recimo da se gledaju perfomanse jedne kartice sa druge dvije, npr HD4870, HD4850 i GTS 250 (nema izravne veze sa onom usporedbom).
i u toj usporedbi se prvenstveno gledaju i usporeduju rezultati jedne kartice sa drugim dvjema, recimo GTS 250 naspram druge dvije. i npr, situacija je ovakva:

u XY igri, na YX rezoluciji, rezultati su:
HD4870 - 53 FPS
HD4850 - 46 FPS
GTS 250 - 49 FPS


kako prikazati u postotku razliku izmedu ove tri kartice? ma, moze razlika i izmedu dvije kartice, nije vazno, jer za trecu je ista stvar. dakle, bazna kartica sa kojom se usporeduju rezultati druge dvije je GTS 250, i "njezini brojevi" se uzimaju kao referentni.

dakle, to bi ovako trebalo nekako izgledati:
GTS 250 - 49 FPS
HD4870 - 53 FPS
HD4850 - 46 FPS

----------------
X1 (razlika izmedu GTS 250 i HD4870) = %
X2 (razlika izmedu GTS 250 i HD4850) = %



zaista bi volio kad bi se javili ljudi koji se kuze u statistiku ili koji vec oblik matematike, jer mi jedna stvar nema logike. ali to kasnije objasnim, namjerno necu napisati sto, cisto da vidim grijesim li ili ne. zahvaljujem na svakoj pomoci, i ako nije problem cisto da napisete recenicu - dvije objasnjenja razlike GTS 250 sa drugom karticom, tj kako gledate omjer izmedu kartica (ako se uzima GTS 250 kao bazna).
__________________
Hey love crusader, I want to be your space invader. For you I will descend the deepest moon crater. I is most stronger than darth vapor.
Obey me, I is your new dictator. For you is Venus, I am Mars. With you I is more richer than all the czars. Make a wishes on a shooting stars, then for you I will play on my cosmic guitars!

Burko je offline   Reply With Quote