View Single Post
Staro 23.01.2008., 19:05   #78
Xan
networking wannabe guru
Moj komp
 
Xan's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 997
Citiraj:
Autor g52 Pregled postova
E sad kako vecina ima dinamicku adresu i 1x dnevno dolazi signal od ISP-a da se veza resetira, ona bi se trebala i resetirati.
Medutim dok sam imao samo modem, to nije bio slucaj - imao sam isti IP dok ne bih resetirao modem ili ugasio komp, sto moze biti i 4 dana u komadu bez problema.

Sad s routerom se veza prekida svaki dan u isto vrijeme bez obzira da li u tom trenutku ima prometa ili ne.
Nakon nekog vremena se to doba dana promijeni, ali se uredno nastavlja resetirati svaki dan u isto vrijeme.

Zanima me moze li se sto napraviti po tom pitanju?
Prijedlozi?
pa u biti, ovako kako ti sad funkcionira je "ispravno" i neznam što bi mogao napraviti oko toga
ovo šta ti je konekcija trajala po 4 dana je vise kao neka anomalija koja i nemora da je do samog routera, odnosno moguće je da su oni nešto napravili na svojoj mreži da se to više ne dešava
probaj ponovno priključiti samo računalo na modem pa vidi da li je još uvijek ista situacija sa trajanjem konekcije


Citiraj:
Autor tanjix Pregled postova
Molim vas da mi netko pomogne. Imam dcm-ov router,,odnosno sada b2net-ov. Uglavnom na pc je spojen usb kablom,a laptop pomoću wirelessa hvata signal(koji je zaštićen šifrom),,koji je dobar i sve štima na prvi pogled. Ali kada želim otvoriti bilo koju stranicu nemože naći server.
Probala sam pingati ip adresu,ona je ok,, ali kada pokrenem neke testove izbaci mi informaciju da "dns server failed", te sam probala ping i dns adresu koju imam automatski na pc-u i ona kod recived gubi 4 nečega...Kako da to sredim,,pokušala sam svašta, iz kablovske mi kažu da je sve ok,, znači njihov laptop se bez problema spaja na moju mrežu.
POmislila sam da nešto nije u redu sa mojim sistemom te sam uradila backup,,, znači formatirala c disk,,ali još uvijek isti problemm, laptop mi je spojen na net ali nemogu ništa otvoriti,,,
hvala,tanja
ono što bi ti trebala napraviti je otići u Control Panel -> Network Connections -> desni klik na Wireless Network Connection putem kojeg si spojena na router -> otvoriti Internet Protocol (TCP/IP)
tu prebaciti na "Use the following IP address"

pod IP address ukucati 192.168.yyy.15 (ovaj yyy ti mora bit isti kao i kod default gateway)
pod default gateway ukucati 192.168.yyy.xxx (tu ide IP adresa od routera)

pod preffered i alternate DNS server idu DNS serveri od B.neta, njih mozes saznati na njihovoj web stranici ili nazovi njihovu SZK i trebali bi ti reći koji su
__________________
Quotation from the Bhagavad Gita famously quoted by J. Robert Oppenheimer upon witnessing the detonation of the first atomic bomb.

Also quoted numerous times by overly melodramatic players of Unreal Tournament upon detonation of the Redeemer weapon.

"Now I have become death, the destroyer of worlds who has come to annihilate everyone."
Xan je offline   Reply With Quote