View Single Post
Staro 11.09.2019., 15:55   #949
sqeecoo
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12
Citiraj:
Autor Smartic Pregled postova
GIGABYTE B700H Power Supply 700W, Modular, 80+ Bronze, Japanese capacitors, 120mm smart control fan,
SSD ADATA 256GB SX8200 Pro PCIe M.2 2280
Sharkoon VS7 Midi-Tower ATX kućište, bez napajanja, crno
Seagate HDD, 2TB, 7200rpm, SATAII, 256MB
2x Kingston DRAM 16GB 2400MHz DDR4 CL12 DIMM XMP HyperX Predator(32GB)
Grafička kartica Palit GTX1660 StormX 6GB DDR5
Procesor AMD Ryzen 5 3600
INTER-TECH CPU cooler Argus SU-210
MSI Main Board Desktop B450-A PRO MAX

7 444,22kn -3% ~ 7.221kn

Probaj se rastegnuti ako ikako možeš, ili ako ne trebaš 2TB HDD onda ispadne manje.
Hvala puno! Odlično je ovo kao baza, a provjerit ću za HDD, mislim da će čak moći i nešto manje, pošto kompjutor neće biti ni za što drugo osim tih funkcija koje sam naveo.

Citiraj:
Autor Max Rockatansky Pregled postova
Da li možeš iskoristi neku od komponenti sa staroga ? HDD, kućište, napajanje ... ?

AutoCAD, ako je samo 2D, će raditi ok na bilo čemu.
Za Blender, nisam puno pratio, ali koliko znam njegov render-engine (Cycles) je hibrid (i CPU i GPU) tako da bi tamo vjerojatno neki više-jezgreni CPU bio bolji u tom budgetu.

edit:
Smartic je već dao prijedlog, ja bi samo naglasak stavio na veći SSD i provjerio koliki je odnos grafičkih (970 vs. 1660).
Komp konfiguracije navedene prije je moj osobni, a ne mogu mu uzeti dijelove za ovaj novi, jer novi ide u firmu


U slučaju da bih u Smarticevoj konfi zamijenio SSD na veći, a smanjio HDD, koje su najbolje preporuke? Za hard pretpostavljam da je ista marka samo manja količina memorije...

Što se toga CPU-a tiče za više jezgri, što preporučaš?
sqeecoo je offline   Reply With Quote