View Single Post
Staro 11.09.2019., 03:21   #1616
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor calypso Pregled postova
Ma tocno to sto kazes - kolko para tolko muzike, doslovno... Bio sam i ja u tvojoj kozi pa sam se krpao kako sam znao i umio i gustao u glazbi... Jbg, na kraju krajeva, nisam ja audiofil, vec diskofil, al sam si s vremenom odlucio priustiti malo i tog audiofilskog stiha pa sad dvostruko uzivam... Mislim, sada slusam Natali Dizdar sa Youtube pa preko SB X-Fi Go! spojenog na pojacalo i ajde, Denon slusalice su spojeno na to sve i... cujem ja sve te kompresije i unistavanje visokih tonova, ali kog briga, pjevam uz Natali pa me bas briga...

Taj Pioneer kazic je bas referentna klasa, to cuvaj, vrhunski primjerak... CrO2 su ti srednja klasa kazeta (Type II), ako hoces bas najbolje, nabavi neke Maxell Metal kazete... To su Type IV...

I kreni sa reprodukcijom prvo - ulozi neke ozbiljne novce u kvalitetne slusalice za pocetak... Odrijesi kesu, potrosi 800-1000kn na slusalice, mozes i malo manje za polovne (recimo do 100EUR) i onda ozbiljno uzivaj u glazbi... Netko je nedavno tu na forumu prodavao Beyerdynamic DT990PRO ili tako nekako za 600kn sto je odlicna cijena za takve sluske!

Thumbsup za gramofon, ja za to nemam volje ni vremena... Taman sam si kolekciju CDa napunio, zadnjih 2 godine samo CDe polovne kupujem sa eBaya... Par funti po CDu i hopa, evo ih vec preko 100 komada...
Kazić apsolutno čuvam, iako u pravilu nije moj (pa ga ne mogu prodati ili mijenjati) čak i da želim Da, referentni model, sa tri motora, tri glave, dvostrukim kapstanom i svim ostalim dodatcima koje možeš poželjeti. Ali upravo zato ga i jesam spomenuo, naime zvuči potpuno jednako kao i daleko jeftiniji Kenwood sa početka 2000-ih, barem sa onim kazetama koje imam (i na liniji preko koje slušam). Što dokazuje da sama komponenta ne mora nužno zvučati bolje sama po sebi nego zahtjeva daljna ulaganja. I spomenuo sam CrO2 zato što se "Metalne" trake više ne proizvode. Jedino eventualno NOS primjerci, jer se današnja ponuda svela na Normal & CrO2.

Vjerovao ili ne, uopće ne koristim slušalice ali zato imam par Pioneer CS-656 zvučnih kutija. Tro-sistemci iz 1981, izuzetno dobri (i koliko sam razumio dosta rijetki)

Gramofon je zato bio financijska rupa bez dna... Naravno da su sve nadogradnje bile opcionalne, i da je sam AT-LP120 sasvim dobar i "straight out of the box", ali kad sam ga već radio sebi po ukusu, želio sam to napraviti kako treba. Tako da jedan gumeni mat (Technics original, 6mm) i Shure M75 ED/Type2 kasnije i "Dire Straits" zvuči bolje nego ikad prije
  Reply With Quote