View Single Post
Staro 11.09.2019., 01:14   #1612
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Staromodan Pregled postova
Nabavio sam prastari cd-rom, pa sam isprobao kako funkcionira kao cd-player. Hm, kao da zvuci bolje nego mbo zvucna, iako malo krci podesavanje glasnoce.
Zanimljivo da si to spomenuo... Baš sam jučer spomenuo identični koncept na drugom forumu, gdje sam raspravljao sa jednim forumašem o CD (HiFi) komponentama.

Rekao sam mu da iskreno govoreći osobno smatram kako su svi CD playeri više-manje isti. Kenwood, Sony, Pioneer, pa čak i oni ugradbeni CD & DVD pogoni u kompjutoru. Znam da se audiofili ne bi s time složili, ali digitalni zvuk je digitalni zvuk. I ako radi ispravno, trebao bi imati isti signal kao i svaki drugi player na tržištu. Znam da tu postoje koje-kakvi filteri za šum, cinch pozlate i slično, ali osim ako nemaš vrhunski HiFi i zvučnike veličine manjeg auta, sumnjam da se razlika bude čula.

Tako da mi nije jasno zbog čega ljudi keširaju ozbiljne novce na ultra skupe CD playere. Eto, moj susjed je jedan od njih - čovjek si je kupio Marantz CD-player, potpuno nov i platio ga cca 2,500kn. Jest da je masivan, i da ima 10-ak kila ali je ipak samo (i jedino) CD player sa USB priključkom. Za gramofon (koji može biti gnjavaža i novčana crna rupa) bi još i razumio, ali ne i CD...

I @Staromodan - ovo krčanje kod podešavanja glasnoće se lagano riješi, bez da uopće vadiš CD/DVD van mašine, i/ili ga otvaraš. Sve što ti treba je "Contact Cleaner", odnosno solucija za obnovu i čišćenje elektro-kontakata. To ušpricaš u potenciometar, malo ga zavrneš lijevo-desno par puta i voila! Ista otopina rješava probleme sa RAMom, karticama i Slot-1 (kao i Slot-A) procesorima

Zadnje izmijenjeno od: Trekkie4. 11.09.2019. u 01:21.
  Reply With Quote