View Single Post
Staro 25.07.2019., 11:27   #129
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Citiraj:
Autor IHrvojeI Pregled postova
Pozdrav @srale7, ne kužim ništa u vezi ovih smart home stvari pa bi te zamolio ako možeš linkat koje gotovo i jednostavno rješenje. Plan je to smart postaviti u kuću koja zapravo ni nema nikakve instalacije još postavljene (ako je uopće bitna ta informacija).
Smart home trazi vrijeme za proučavanje i opcenito shvaćanje principa na koji radi, (vidis na primjeru kolege XLR-a)plus sto je trziste u ekspanziji tako da svaki dan izlaze novi (bolji) uređaji pa je ponekad tesko to sve pratit.

Bas all in one sistem nisam vidio, ima nekih (osnovnih) start kitova jer svaki smat sistem je drugačiji, sto zbog konfiguracije, sto zbog zelja i potreba korisnika.

Ovako na prvu, sve lektro isntalacije bi trebalo izvest da budu "Smart Home ready" znači da imas normalne razvoden kutije u kojima je sve spajano tako da se poslije moze jos nesto provuć/preradit. Drugo je obavezna nula u svim prekidačima (iako imas rejesenja koja ne trebeaju nulu, ali meni je draza opcija nule.
I naravno, u tvojoj situaciji (prije instalacija) ja bi se potrudio i napravi neki projekt ili bar skicu onoga sto zelis pa da ides sa vizijom i ciljem.

Od brandova ti mogu preporučit Xiaomi i Sonoff jer sam se sa njima susretao i stvarno sam zadovoljan.

Imas na youtubeu hrpu kvalitetnih videa, samo utipkas npr "Xiaomi smart home" i vidjet ces sta se sve moze i kako to u praksi funkcionira.
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote