View Single Post
Staro 29.04.2019., 09:41   #37
Kruno M
Premium
Moj komp
 
Kruno M's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: VKCI
Postovi: 1,205
Bad luck onda, ali

Meni ti je ugrubo princip ovaka, pa sam ja na jednom mjestu to riješio i sa dvije žice.

Uglavno koristim sonoff uređaje, negdje i ESP8266 module pa releye, napravim tiskanu ploćicu polemim i tako imam na dva mjesta(tako sam počeo).
Ja ti sve sonoff uređaje preflesham sa Espurna firmware-om, njih povežem normalno na wifi. Imam RPI na kojem se vrti Domoticz, to sve preko MQTT-a povezano i onda imam app na mobu (domoticz), moj server (RPI), ne ovisim o nekim kinezima, čudnim serverima i tako., a to ti pričam zato što imaš dvije žice

Imam ja na jednom mjestu šalter na zidu koji je napojen sa dvije žice i nema treće. On samo okine kada ga dodirneš i to je to(na izlazu nema trošila). Onda na zidu imam LED traku od 4metra koja je napojena iz razvodne kutije (živa struja) a napojena je preko SONOFF Basica. Kada okine šalter, domoticz dobije naredbu "ON", u njemu ja onda kažem kada je šalter "ON", neka i SONOFF Basci bude "ON", isto i za OFF.

Uglavnom mi je sve u stanu napravljeno na taj način, grijanje, LED traka oko TVa se sama pali, gasi. RPI mi preko UPSa pali tu traku ako nestane struje. Vidim potrošnju struje, voltažu u stanu. Detektori vode, dima, CO2 itd
__________________
Pošteni trgovci: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
Kruno M je offline   Reply With Quote