View Single Post
Staro 20.09.2017., 21:48   #141
cccp
Premium
Moj komp
 
cccp's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,030
Citiraj:
Autor vedranzeman Pregled postova
Zaigrajmo igru pronađi natpis „Small Packet“ ili „Petit paquet“ :
Ni meni ponekad nije jasno kako to odredjuju, ali dostavljac nema veze s tim. Ako mu je PP naljepnica stavljena on ga mora naplatiti.
Citiraj:
Autor ALiEN17 Pregled postova
ne znam ništa, ali brijem da našu poštu ubijaju svi ovi paketići sa ebaya

u smislu "normalnog funkcioniranja" naravno, naplata ne - pa to se podrazumijeva da je OK i normalna stvar, možda dogodine bude bilo 10kn po paketiću
Sigurno je usporilo rad postara. Prije ga je samo ubacio u sanducic ako stane, sada mora ici do vrata i pisati ceduljice ako nema nikoga. A zna ih uz obicnu postu, ostale preporucene posiljke i po 20 doci.

Citiraj:
Autor jp_rv Pregled postova
ozbiljno me sad zanima - u kojim to zgradama bez lifta poštari idu po katovima? moji starci su u zgradi bez lifta. vrhunac šta smo se uspjeli dogovoriti sa poštarom (koji je stvarno OK), je da nam 3 puta pozvoni na parlafon ako ima paket za nas, pa se netko spusti do prizemlja da preuzme paket. stariji poštari (mislim - svi osim njega) ne jebu živu silu, prođu prstima po svim botunima na parlafonu , otvore se vrata i uvale ceduljicu. kakvo hodanje po katovima jbt.

kod none koja živi na bulevardu , poštar fizički nije došao do vrata stana godinama, nego sve trpa u sandučić koji je uz cestu. ipak za doć do stana ima za napraviti 40tak škalina. iako kod nje su samo računi pa nema neke veze, ali čisto za napomenuti.

tako da - nije da im je lako , nosit poštu po svim vremenskim uvjetima, i ako ste ok prema njima ćete se dogovorit. ako ga ulovite. ali da mi ne pozvoni ni na parlafon , a ima paket za mene, to nije u redu. i onda još ić do pošte, probat nać parking, čekat u pošti, i još platit 4.5kn za "dostavu" paketa??

probao sam se raspitat za poštanski sandučić u pošti, ali samo su me otkantali da je to za "poslovne korisnike" koji primaju "veći broj paketa". šta je veći broj paketa?? 10. 20. 12 000 mjesečno?
Ima takvih zgrada brdo u Rijeci. Cijele Skurinje, dosta na Krnjevu, Zametu... Ovi koji duze rade na istom terenu vec poznaju ljude i dogovore se dok ovi koji dodju na zamjenu znaju raditi po APP principu. Znam barem jednog koji je isao gore dole kada je bilo 35 vani i kada je bio mokar do koze.

Ovo s medvjedom je najbolji dogovor ako imate povjerenje u postara. Neki znaju po 20-30 kuna pokupiti u jednom posjetu jer su prije toga ostavljali paketice po dogovoru na verandi u garazi i slicno ili primiti unaprijed za buduce narudzbe. Sve samo da se ne ceka u redu u posti. U Rijeci je to zbog pozicije poste posebno mrsko.
cccp je offline   Reply With Quote