View Single Post
Staro 22.04.2017., 18:36   #39
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
Bome jako dobre voltaže za 4ghz i 3,93. Naravno ako zanemarimo vanserijski primjerak sn4k3a. Po recenzijama su pumpali više za takve clockove
Dakle, nisam klao proc sa IBT-om i sličnim pizdarijama. Odvrtio sam Passmark CPU test i proveo 2 sata u igrama. Niti jedan glitch i niti jedno rušenje.

Citiraj:
Autor Cuky Pregled postova
Krasno. Javi kakav je filing u odnosu na bivsu i7-icu.
Pa iskreno, to je sve tu negdje. Nije meni ni 2600K štucao, da se razumijemo. No, možda je placebo efekt, kao da sve radi glađe nego prije, pogovoto igre.

Napomenimo i to da sam mjesec i 3 tjedna bio na celeroncu, pa je efekt možda takav. Sigurno nije lošiji od i7 2600K u bilo kojem pogledu.

Citiraj:
Autor Bariarnil Pregled postova
De mi reci jel osjetiš onaj 'smoothness' o kojem ekipa priča.
Pod uvjetom da si ukopčao u USB portove koji idu direkt u cpu a ne u chipset.
Kao što rekoh, općenito sve to radi fino, podmazano. Nakon 2 sata gaminga, uopće ne izalzi vruć zrak van kao npr. na 2600K @ 4,5GHz se osjetilo na stražnjem ventu kako fino grije.

Što se top FPS-ova tiče, to je tu negdje sa 2600K, ali nema dropova kako je bilo na Intelu. To je prvo što sam zamjetio. Ako upalim VSync, sve je lockano na 60FPS, a ako disejblam, onda radi na više, ali je mirno i nema drhtanja i milisekundnih stutteringa kako je znalo biti.

Probao sam malo hladnjake od čipseta i na VRM-ovima tijekom benčanja u ovom novom Unigine benču, sve mlako do toplo.

6c/12t koji u svemu nadjebe starog 2600K 4c/8t, a jeftiniji od 4c/4t K čak i polovnih...

Eto, nakon ni dana korištenja i igranja, nisam požalio što sam prodo 2600K+MBO+RAM i okinuo neš sitno manje od 2 soma kuna nadoplate za 1600+MBO+RAM (ne računam M.2 SSD). Performance wise, možda taj upgrade vrijedi 1200-1400 kuna, ali je sve novo, RAM je skup dosta a i ploča je flaghsip. Dobro da nisam uzeo Kaby 7700K za još više para Barem se tješim, jelte.

Kad smo kod ploče, ploča je strava. Nisam nikad imao ROG ploču, ali koliko ovo opcija ima, što se sve može tjunirati, stvarno ploča i pol. UEFI pregledan i radi ko podmazan. Boot time 3 sekunde od crnog ekrana do POST-a.

M.2 SSD-ić radi korektno. Novi su Windowsi pa je možda i zato brži od 850 EVO SATA3 SSD-a. U kombinaciji 466GB prostora imaju. Za windowse, softver i igre koje koristim, sasvim dovoljno za sada.
Brko je offline