View Single Post
Staro 13.02.2022., 20:38   #16
gamer
dark seraphim
Moj komp
 
gamer's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: ZG
Postovi: 774
Svima hvala za pohvale i javljanje!

@Mac_F: Znam za Tindie, to je opcija ako bi se prodavalo kao kit. Uz ebay naravno. Da stvar ide uz Home Assistant jest dobra ideja i ja bih to volio dodati ali jednostavno nemam resursa. Doduse imam neke druge audio ideje za projekte/proizvode kojima bi to vise odgovaralo pa eto, ako se sto pokrene i u tome vidim jedan smjer u kojem bi sigurno probali ici.

@Cuky: Razmisljao sam i o crowdfundingu, mislim da na Kickstarter ne mogu jer eto Hrvatska, no Indiegogo da. Mozda sa vremenom Patreon i slicno.

@Kasko: Po mojim procjenama u izradi minimalno 4000kn na jedan proizvod. Na vise komada cijena pada. Da ga prodajem sam tj. direktno kupcu, cijenio bih ga oko 6000kn+. Da ide preko dilera dva puta toliko a za cijenu od 12000kn nekako mislim da bih tesko prodao puno komada. Mozda i bi, da ulozim milju eura u marketing.

Kako dolazim iz tehnickog smjera ne vjerujem u usviravanje. Niti sam ikada igdje cuo ili procitao da se komponente usviravaju. Zvucnici jos ajde, zbog pokretnih dijelova no po meni je to sve marketinska fora, nakon 100 sati slusanja zvucnika usi i mozak se priviknu i mislis da cujes nesto sto do onda nisi. No stvarno ne bih uopce ulazio u te rasprave niti bih govorio ikome sto i kako cuje to sto cuje. Mogu reci da sam predimenzionirao skoro svako napajanje i da su komponente iz provjerenih izvora kao Mouser, Digikey i TME te su od poznatih svjetskih proizvodjaca.
__________________

gamer je offline   Reply With Quote