View Single Post
Staro 01.12.2020., 10:04   #52
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,097
da se ograničimo na tehničku raspravu, a zakon pustimo sa strane.

nisi nigdje naveo nikakve podatke o konfiguraciji i modelu tvog "glavnog routera". ako imaš 200mbita na wifiju, to na 2.4ghz nije moguće, tako da se u tom slučaju spajaš na 5ghz mrežu.
kupio si extender koji podržava samo 2.4ghz mrežu.

dakle prije bjesomučnog complainanja, odi fino u postavke routera, i vidi malo koje su ti postavke za 2.4 i 5 ghz.

ps - a šta će biti kada si povećaš brzinu interneta na 500mbita, pa onda skužiš da "e, al moj router ima 1300mbita na 5ghz, a ja ne mogu iznad 300". to je samo phy rate, teoretska najveća moguća brzina na razini čipa, a ne tcp promet kojeg ćeš ti ostvariti.
moderni routeri imaju 1300mbita na 5ghz, a realno ostvariva brzina je jaaaaako daleko od toga.

trebaš uzeti u obzir i broj streamova (chain, MIMO, kako god).
2.4ghz N podržava (najčešće) 65mbit (ponekad 72 ako nemaš smetnji) na 20mhz po streamu. ako imaš 2 antene, to je duplo. ako imaš 3 antene, to je triplo. a da bi tu brzinu ostvario ti s druge strane treba uređaj koji ima istu tu količinu antena.

dodaj tome da si kupio tp-link uređaj od 100kn koji spada u kategoriju igračaka.
da ti treba neki ozbiljan uređaj, platio biš ga 10x više.

sve u svemu - jel radi posao za kojeg si ga kupio? radi.

malo veću brzinu ćeš postići ako prebaciš wifi na 40mhz.
dosta veću (duplu) brzinu ćeš postići ako u taj extender spojiš lan kabel i prebaciš ga u AP način rada.

kako sam naveo u postu prije, treba ti dual band repeater.
jp_rv je offline   Reply With Quote