View Single Post
Staro 15.11.2023., 19:43   #769
mkey
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: tu
Postovi: 1,997
Prednost particije je u tome što ako se dogodi sranje koje zahtijeva reinstalaciju windowsa, puno je ljepše kada su podaci na drugoj particiji. To je dosta velika prednost i puno sam se puta našao u takvoj situaciji i uvijek, baš svaki put, je puno ljepše imati odvojenu particiju za podatke. Svaki put.

Mana toga da imaš odvojenu particiju može biti u tome što, ovisno o načinu korištenja, sistemska particija se može zakrcati pa zafali mjesta. Iako, sa 200GB sistemskom budeš OK, ukoliko ne instaliraš igre tipa GTAV ili RDR i slične sivonje od preko 100GB komad.

Ako i budeš imao potrebu instalirati neku veću igru uvijek ju možeš staviti na data particiju.

TLDR: napravi si odvojenu particiju 200GB i budeš miran. Ako instaliraš čuda programa, stavi 300GB da budeš siguran.

Također ne zaboravi da možeš promijeniti lokaciju sistemskih foldera (Desktop, Downloads, Documents i ostalo) i prebaciti to na data particiju. To je najbolji način. Ja na (nazovimo to) D: napravim Users direktorij i u njega movam te sistemske foldere. Jednostavno odeš u C:\Users\TvojUser\ i tamo na pojedini folder desni klik, properties, locations tab i movaj stavku na D:

Sva računala koja održavam sam tokom godina složio na takav način i to se pokazalo kao dobro.
mkey je offline   Reply With Quote