View Single Post
Staro 24.04.2020., 13:33   #443
Garro
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,354
Citiraj:
Autor Garro Pregled postova
U obitelji imamo tri Miele perilice sušilice, pa ono, da napišem dojmove.

Prvo i osnovno, sve imaju oko sto kila. Kad se otvori gornji poklopac, vidi se da se nije štedjelo, dapače, sve izgleda kao da bi moglo izdržati nuklearni udar.

Prva mašina je stara više od deset godina. S njom apsolutno nije bilo nikakvih problema osim što prije tri-četiri godine je trebalo očistiti neku posudu u njoj od kamenca. Količina kamenca koji je bio unutra je bila zapanjujuća. Mašina i pol.

Druga mašina je stara sedam godina, za razliku od prve, ima plastični rotor ventilatora koji se raspao nakon pet godina. Popravak je bio parsto kuna. Serviser je našao neki prepolovljeni metalni komad unutar bubnja za koji nismo uspjeli utvrditi što je, samo ima Miele žig na sebi. S vremenom je postala malo bučnija nego na početku, ali osim toga, nikakvih posebnih problema, radi kao urica.

Treća (moja) je kupljena prije tri i pol godine uz jako dobar popust jer je dolazio noviji model i uspio sam ju ćopiti na rasprodaji. Dakle, tvornički zapakirana mašina sa normalnim jamstvom. Dvije godine je radila bez iti jedne greške. Mjesec dana nakon isteka jamstva, sušilica je prestala raditi i pojavila se greška F5. Nakon peripetija sa ovlaštenim servisom, skužili su da je uzrok slab kontakt na nekom elementu na termostatu. Cijena popravka: 400 kn. Prije mjesec dana, počela se pojavljivati greška "dovod vode". Dijagnosticirano je začepljenje mlaznice vode u sušilici. Objašnjenje je da zbog štednje vode mlaznice u "novijim" modelima imaju manji promjer i lakše se začepe nego nove. I kao, bar jednom tjedno je preporučljivo koristiti sušilicu. Nisu imali odgovora na moju konstataciju da imam malu djecu i da koristim sušilicu skoro pa svaki dan. Cijena popravka: 350 kn.
Poslao sam im jedan lijepi mail i kao ispriku dobio veliki paket Miele deterdženata.

Uglavnom, da opet kupujem, opet bi kupio Miele, no ni oni nisu savršeni i čini mi se da su se počeli klizati prema prosjeku. Za ilustraciju, puničini prijatelji iz Njemačke imaju Miele perilicu staru 40 (!) godina koja dan-danas radi.
Evo mali update za drugu i treću mašinu.

Druga mašina: već godinu dana ne radi sušilica.

Treća mašina: sušilica prestala raditi prvi put u 12/2018 (popravak i čišćenje besplatni), drugi put prije par dana (kvar prijavljen, čekam da se smiri ova situacija s koronavirusom). Javim kako je prošlo. Sama perilica radi besprijekorno.

On brighter side, ova veš mašina je tenk, izložena na ulazu u Gorenje na Slavonskoj:
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	A77D49E4-147F-41C8-8CD6-E5D8E88B7D40.jpeg‎
Views:	627
Size:	1.88 MB
ID:	22213   Click image for larger version

Name:	96D4EE4C-751C-4ACD-81E6-FEFC70EDDF12.jpg‎
Views:	416
Size:	782.5 kB
ID:	22214  
Garro je offline   Reply With Quote