View Single Post
Staro 13.09.2018., 21:44   #2652
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Da, ali cijene u Europi su nikad luđe. XS u Njemačkoj kreće od 1149EUR. To je 200 EUR više nego cijena u USA plus 10% porez kod njih.

Do prošle godine je svaki flagship (non Plus) koštao 799EUR (ili još manje prije 2016.)... Ono što je XS danas, X jučer, to su dosad bili svi iPhonei dosad (osim 5C, SE).

Više nemaju moderan smartphone normalne veličine za razumne novce - XR je ogromna ružna cigla, budimo realni.

Iskreno se nadam da će im ovakav pristup podbaciti, jer stvari izmiču kontroli. Macbook Pro 15" je skočio za $500, Apple Watch sada za $100, iPad Pro 10.5 $150 također...


Ali ono što me najviše smeta su mediji, kvazi revieweri, YouTuberi, influenceri. Nema jednog koji nije rekao barem jednu neistinu, kako zbog toga što nisu tehnički potkovani, ili su pali na marketing. Masovno se pljuje po LCDu, a hvali OLED. Kako zbog izmišljenih gluposti koje serviraju kao činjenice, tako zbog magične brojke, ppi. Svi citiraju kako je LCD jadan s 326ppi, a OLED PenShitTile savršenstvo sa svojih 458ppi ... a zaboravljaju kako je gustoća plavih i crvenih subpixela zapravo 2/3 tog broja, 305ppi, što je manje nego na LCDu - tekst i bijela boja generalno izgledaju lošije nego na LCDu.

Nadao sam se da će ova generacija biti nešto što X nije bio, ali izgleda da ću zamijenit svojeg 7 s 8 i to je to do daljnjeg. Dosad sam uzimao svaki iPhone još od 3G.
IcyTexx je offline   Reply With Quote