View Single Post
Staro 11.09.2018., 09:16   #1
domina
Premium
Moj komp
 
domina's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: KC (HR)
Postovi: 898
Iskustvo sa grmljavinom?

Da podijelim svoje prečudno iskustvo sa krepavanjem pojedinih komponenti..

Pošto me nema kod kuće, ne mogu sa sigurnošću reći da se radi o grmljavini (no grmilo je prošli mjesec vrlo često), ali sve je počelo kad je ruter prestao raditi.
Stara je zvala tehničare, oni su ispitali liniju koja je bila ispravna a ruter nisu uspjeli osposobiti, kasnije je telefonski resetirala ruter ali i dalje bez sreće.
Kad sam došo doma, ugasio sam ga i upalio nekoliko puta, opet bez sreće. Spojio se s kablom, napravio factory reset i gle vraga, sve radi najnormalnije.

Moj kompjuter iz opisa inače ponekad ima problema s paljenjem, vrlo rijetko, ali zivcira. Upali se ali nema slike, potom ga ugasim, pa upalim i sve radi najnormalnije..
Isto mi se desilo u petak, ugasio/upalio i sve radi super. U subotu opet isto i nisam ga uspio upalit jedno 20min, nakon što jesam, radio je nekih 5h i sam od sebe se ugasio. Opet mučenje s paljenjem jedno sat vremena, upalio ga, radio pol sata i opet se ugasio. Od onda ga nisam uspio upaliti. Inače to izgleda kao da se bios pokušava resetirat, samo što se on pali i gasi sam od sebe u beskonačnost. Ali kad se upali, upali se na djelić sekunde, ne tipičnih 2-3s kao inače.
Isprobao sam sve povadit, resetat cmos.. drugo napajanje.. sve.. stalno se tako gasi i pali na djelić sec.
Nije mi jasno kak je radio, a sad odjednom više ne..

Da stvar bude zanimljivija: buraz mi dolazi u subotu naveče, dok se ja jebem sa paljenjem, kak njemu komp sere.
Kaže da je pred tjedan dana išo stavit windowse na novo i da ima problema s butanjem i da mu je slika čudna.
Windowsi su bacali error, reko idem stavit winse na novo, ko zna šta je on sprčko (te mlade generacije ). Stavljam usb sa winsima, boot from usb, i ovaj ga vrti i vrti i nikak da krene, ostavio sam ga valjd pol sata i nikak da krene s onog prvog win ekrana nakon što boota s usba. Usb stick je žmirko cijelo vrijeme. Na kraju sam stavio cd i uredno stavio windowse. Slika na ekranu je naravno u k.. bilo pri paljenju, biosu, winsima.. crtice na ekranu.. koda je memorija na grafi kihnula.

Javio se pajdašu koji ima ploču istu ko ja, reko da pitam kak njemu stroj radi, kaže super. Ispričam mu šta mi se desilo, a on na to kaže da je čuo da je u nekoj igraoni grom usporio sve usb-ove na kompovima.

Sad Vas ja pitam, jel moguće da je meni preko jedne faze (kat je na jednoj fazi mi se čini, jer ostatak kuće uredno funkcionira) grom 'poškakljao' ove komponente. Jer velika je slučajnost da mi se ruter toliko zablesiro da sam moro napravit factory reset(ruteri se znaju često zblesirat ali ugasit/upalit je čist dovoljno), istovremeno mi ploča sere a burazu odjednom usb spor i grafa također oštećena. Također svi znamo da su ploče i grafe vrlo osjetljive.

Ovo sam odlučio podjelit s Vama jer mi fakat nije jasno, uvijek imam neke rijetke pojave s kvarovima ko s onim gericom laptopom koji nije htio dizat multi na procu .
Igrao sam i lutriju i nisam dobio.

zaboravih napomenut da su oba kompa imala wlan kartice, znači nisu kablom spojeni na ruter.

Zadnje izmijenjeno od: domina. 11.09.2018. u 09:26.
domina je offline   Reply With Quote