View Single Post
Staro 31.07.2016., 15:15   #1565
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,750
Evo da napišem par utisaka nakon par dana korištenja RX480 grafičke kartice.
Uzeo sam stock cooler, tkz turbinu. U idleu je praktički nečujna, iznenadio me hladnjak, naučen sam do sad bio da je turbina vrlo glasna. Ovo je vrlo dobro napravljeno, tiho je u radu.
U idleu je temperatura oko 35 stupnjeva, sa oscilacijama stupanj dva gore dolje.
U loadu temperatura ide čak do 87 stupnjeva! Tu je najviše zaslužan profil hlađenja koji su napravili u AMD-u. Jer i prilikom najviših temperatura, hladnjak se vrti vrlo sporo i nečujno, na nekih 1900 okretaja.
MSI afterburner ne radi sa karticom na način da se može išta clockati i kontrolirati brzina vrtnje ventilatora. To će se vjerojatno sa novim verzijama riješiti.
Wattman kako ga nazivaju je (IMO) kompliciran i trebalo mi je nekih par minuta da nađem gdje je i kako kontrolira vent i clockovi preko njega. Turbina se dade zakucati na nekih 5200 okretaja i tad je jako bučna, no tad i proizvodi pravi propuh, stražnja strana kompa može poslužiti kao sušilo za kosu
U igrama (na 1920x1200) sve detalje zakucam na maksimum, uključim AA i AF, i apsolutno sve radi fluidno. Probao sam i s Metro 2033, Redux, Crysis 2 i 3, a ostali naslovi čekaju da ih isprobam (što će biti malo teže jer nemam vremena niti razumijevanja unutar kuće )
Gledajući potrošnju, cijela konfiguracija prilikom gaminga mi troši između 150 i 160W (gledam Corsair Link koji daje informaciju od napajanja). Znači grafička ne troši niti deklariranih 150 u gamingu. S te strane sam jako zadovoljan, i7 plus fina grafička i potrošnja cca 150W!
Problemi koje sam imao prilike primjetiti je to da se nekad driver/software zna zblokirati. Naime dok surfam ili nešo radim na desktopu čujem da se vent počne brže vrtiti i pogledam gpu-z i tad mi kaže da je temp cca 70 stupnjeva i GPU load na 100%. A ništa ije pokrenuto. Pročešljao sam s malwarebyteom i nije ništa našao. Ako odem u Sleep/wake, tad padne na 0% load, i temp počne padati. Reset kompa nekad ne pomaže. Pripisao bih to driverima jer vidim da se to događa i priješnjoj seriji.
Ugl, grafa tjera sve što joj bacim na max detaljima, na ovoj rezi ne vidim smisla jače kartice, osim ako bih išao na 4K.
Uglavnom ako imate kakvih pitanja slobodno napišite, pokušat ću odgovoriti čim uzmognem vremena.

Živjeli!
alengrosevic je online   Reply With Quote