View Single Post
Staro 07.07.2019., 23:51   #125
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Evo jedan Francuski test R5 3600. Cini se detaljan, ima svega. U zakljucku ga rangiraju/usporedjuju sa R7 1800X i R7 2700 s time da mali pegla u gejmanju uredno i R7 2700X.

E sad..., u full loadu, max potrosnji, temperatura mu nije bas nesto na ponos, odmah je ispod grijalice 2700X, uglavnom onako kako sam ja shvatio
taj test R5 3600 je odlican cpu za gejmanje, fino moze posluziti za encodanje ali nije bas za takav dugotrajni rad bez opakog coolera. Nije problem
u potrosnji, manja je cak u odnosu na R7 1800X/R7 2700X/R5 2600/X ali cpu generira visoku temperaturu cim se optereti malo jace bilo cime...

Ovo je malo nezgodno bar za ovaj na testu R5 3600 jer ako se nema solidan cpu cooler onda "baci u vodu" novi algoritam boostanja tipa
daj max sve dok nesto nije kriticno i tu sad bude situacija da je TDP jos OK a proc "gori" recimo npr na 80C i max boost mora padati iako
sama potrosnja nije nesto velika. Drugim rijecima, malo tko ce dobiti takve fine rezultate sa zracnim coolerom kao ovi Francuzi pod vodenjacom, to treba imati na umu !
__________________
trebaš seedbox?
silver_tip je offline   Reply With Quote