View Single Post
Staro 20.02.2024., 19:38   #14312
Pomo
Laughing Man
Moj komp
 
Pomo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Volim grah koji peče
Postovi: 3,016
Pa 1.6km jer ti je a) kabel negdje u qrcu, oksidiran spoj, ili puno prespoja, ili kućna instalacija, ili b) trasa do tebe ide na relaciji Doboj Bombaj Šangaj. Zračna linija do centrale nije nikad jednaka duljini trase. Moja bivša kuća, do centrale 250-300m, modem prijavljuje 500m. I točno sam znao kud trasa ide, brzo se nabere razlika od 100-200 i više metara.
Moraš bit svjestan da su te parice spajane za telefone i da nisu gledali kako najkraće, nego kako najlakše spojit.
Ti jedino možeš kućnu instalaciju provjerit i riješit.
Primjer moje punice, stan 50m2 u kući iz sedamdesetih, doslovno tri prespoja na kabelu do utičnice. Izbacio taj kabel, provuko drugu trasu, spojio i dobio 10mbit.
Ponavljam, ne kažem da je to kod tebe slučaj, ali to je jedino što možeš sam odmah provjerit. Ako si daš malo truda, normalno.
__________________
Citiraj:
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams ... glitter in the dark near Tanhauser Gate. All those ... moments will be lost ... in time, like tears ... in rain. Time ... to die.

Zadnje izmijenjeno od: Pomo. 20.02.2024. u 19:45.
Pomo je offline   Reply With Quote