Tema: Automobili
View Single Post
Staro 10.09.2019., 16:36   #46000
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Citiraj:
Autor Renesis Pregled postova
Na stranu cijena, ali ako se ovo gleda kao zamjena za Golf, koji u kabini ima mjesta blize Passatu.

Zasto mora ici do 100 za 5,6 sekundi? U gradu izmedu semafora?
Ili voziti brze od 160km/h? Osim 2,5km autobahna u Njemackoj, cijeli svijet ima limitiranu brzinu na 120-130 ili manje
i "samo" 110kw sa "samo" 310 Nm okretnog momenta?

Za veliku vecinu potreba, dobije se auto koji je prostran (daleko veca kabina, isti bunker kao Golf7), tih (velika prednost) i vjerojatno se vozi cisto pristojno.

S vremenom ce i cijena past.
Ne kazem da treba. Ali cijene s istom opremom i dometom ce im biti iste. Za to, Tesla nudi kompletniji i sposobniji auto. O interijeru da ne pricam, pogledaj samo ta sjedala, naslone i centralni greben u ID.3, to je miljama ispod Golfa. Lane keep assist samo u najskupljoj opremi sa panoramic roof, tko je tu lud? Tesla sav safety nudi standardno.

Dam se kladit da je ograničen na 160km/h jer toliko snage inverter kontinuirano može dati, za razliku od TM3 koji bez problema vozi tih 225km/h dok baterija ne krepne. Nebitno u smislu ogranicenja na cesti, ali govori o tome kako je napravljen auto, pogonski sklop, baterije i gdje tu cost cutting ulazi u pricu. Skupa s bubnjevima iza.

Vozio sam sad par dana prvog e-Golfa sa samo 115 konja i ide i vise nego dobro. Poanta napisanog nije bilo da je ID.3 los auto, vec usporedba s TM3 u tom price pointu.

Btw. ovaj od 110kw nema 310Nm. Također mi nije jasno gdje ću naći 215/50R19, 215/45R20 gume...

Zadnje izmijenjeno od: IcyTexx. 10.09.2019. u 17:01.
IcyTexx je offline   Reply With Quote