View Single Post
Staro 28.07.2018., 14:01   #18
eywa33
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2018
Lokacija: Otok
Postovi: 20
Ako gledaš 1440p 165hz monitor, svakako gledaj ips panel ako ti budžet dozvoljava. Evo vidim da im je cijena pala solidno otkad sam ja uzimao ovog predatora. IPS paneli na svim tim brendovima su više manje isti do u bobu, jer je isti proizvođač pa se ne sekiraj puno oko marke. Acerov, Asusov i AOC-ov se razlikuju samo u izgledu i softweru za podešavanje. Postoje neke sitne razlike u testiranjima na recenzijama, al to je neprimjetno za prosječnog korisnika. Meni je, iskreno, taj monitor jedna od najboljih i najvidljivijih investicija u gaming mašinu.

Što se tiče procesora, Ryzen može gurat 1440p i iskorištavat gotovo svaku grafu... ALI... ryzen sa svojih 4-4.2ghz se jednostavno nemože mjerit sa 8700k na 5ghz. Tamo gdje je cpu intezivno (što u nekim mp igrama zna bit često), sa ryzenom će ti gpu usage past, dok sa 8700k neće. Ako se ide na high refresh rate gaming, onda se ide na 8700k i tu nema dileme. Ta noctua ga može ohladit ako mu za 5ghz ne treba više od 1.3v, a na toj frekvi 8700k je tata za gaming.

https://www.youtube.com/watch?v=nvCF3OLZlzQ

Ovdje na video recenziji na 1440p gamingu, intel je bolji na svakom naslovu. Razlike stvarno nisu velike u korist intela, do 10% u prosjeku, ali zato govorim, ako se ide na 144hz, onda ideš na najbolju cpu opciju za to, a to je bez dileme ovdje - intel.
eywa33 je offline   Reply With Quote