View Single Post
Staro 06.12.2016., 18:03   #13
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,066
Citiraj:
Autor silver_tip Pregled postova
Nasao sam jedan dobar text nocas na whirlpool.net.au gdje su testirali MIMO i ispostavilo se da antene NE moraju biti identicne niti pod nagibom nego da moraju obje biti iste u smislu da obje moraju pokrivati taj frekventni spektar na kojem je bazna stanica koja emitira signal.

Znaci po tome kako je pojasnjeno taj drugi radio se i na taj nacin iskoristava tj. na testu su imali 2 antene, jedna do 2100MHz a druga do 2600MHz a obje su se spajale na 800MHz baznu stanicu i slicne su Yagice ovako na izgled no nisu iste. Nisam memorirao link no iskopat cu ga opet pa linkam...
Ne vjerujem previse spomenutom mjerenju (koje moze/mora varirati ovisno o uvjetima na terenu). Vise vjerujem teoriji (isto australskoj ovdje jednostavno objasnjenoj.

Identicnost antena ne zahtjeva niti bazna stanica niti teorija, nego routeri tj kako su izvedeni hardverski i softverski. Da bi router radio u mimo diversity modu, treba sam "zakljucivat" koju ce od dvije jednake ponude u kojem trenutku koristit.
Ako mu ponuda nije jednaka, vecinom (neki autori navode uvjek) ce koristit onu koja mu vise odgovara, pa samim time srusit maksimalnu ucinkovitost.

Inace, kako se ti sigurno nalazis u podrucju maksimalnog signala, ja bi na tvom mjestu izbjegavao sve jake usmjerene antene kao sto su yagi, log-periodic ili neku fokusiranu tanjurom. Kladim se, na osonovu saznanja iz vlastitog iskustva, da bi max rezultate postigao sa usmjerenom panelkom, na krovu, malo okrenutoj pema gore, taman da os prodje susjedni krov.

Zadnje izmijenjeno od: Prezime. 06.12.2016. u 18:18.
Prezime je offline   Reply With Quote