View Single Post
Staro 01.02.2015., 01:41   #89
KhongLo
Registered User
Moj komp
 
KhongLo's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 695
Jako dobar website . Puno mi je pomogao da naučim ponešto o konfama.

Do nedavno su jedine komponente koje su me zanimale bile processor i količina RAM-a. Kako se bližilo vrijeme da kupim novo računalo, dobio sam volju da naučim nešto i o ostalim komponentama. Nisam znao od kuda početi, a bilo mi je glupo zatrpavati forum s pitanjima tipa: E, a kako ovo? A koji je bolji? Zašto baš taj? i onda sam otkrio Assemblio. Upisao bih neku cijenu i kada mi je izbacilo konfu, uspoređivao sam komponente s onima koje su već bile predlagane ovdje na forumu i gledao reviewe po internetu. Nakon nekog vremena sam lagano počeo kužiti stvari, pa kada sam ovdje tražio mišljenje o konfiguraciji koju sam sam složio, očito da nije bilo toliko loše jer me ekipa nije popljuvala, već je samo dala par prijedloga s kojima bih mogao dobiti još bolje računalo. Naravno, imam još jako puno za naučiti, pa se nadam da će biti još videa i članaka poput ovog o usporedbi laptopa i stolnog računala.

E, sad kad sam naučio nešto, red je da se odužim i prijavim potencijalni propust u algoritmu: Intel Core i5-4690K i Asus B85M-E baš i nisu optimalna kombinacija (http://assemblio.hr/pc/Be3bPE5KEb/1). Korišten napredni konfigurator sa sljedećim postavkama: računalo za sve; cijena do 7200 kn; snaga procesora 60% i snaga grafike 40%; odabran Intelov procesor i ugradnja SSD-a. Također, neobično mi je da bez obzira na to što veličinu diska postavim na 0%, kako podižem cijenu, tako raste i veličina HDD-a. Slažem se s već navedenim da bi bilo dobro da se može odvojiti koliko novca je planirano za kućište jer bi se na taj način moglo izvući maksimum iz preostalog novca. Stekao sam dojam da algoritam trenutno predviđa novac za kućište proporcionalno unesenoj cijeni, što ne mora nužno biti slučaj u realnosti, pošto je izbor kućišta dosta individualna stvar.
KhongLo je offline