View Single Post
Staro 26.11.2017., 00:02   #1726
Sevillano
Registered User
 
Sevillano's Avatar
 
Datum registracije: May 2017
Lokacija: doma
Postovi: 33
Da nastavim priču o Ergohuman V1 stolcu. Nakon desetak dana se počelo klimati sjedište kao što se može vidjeti u 2 videa koje sam pronašao na Youtubu. Sjedište se klima oko 1 cm gore-dole (kao klackalica) i oko 1 cm naprijed-natrag jer sistem koji podešava dubinu nije izveden frikcijom nego ima zube koji su očito napravljeni jako loše isto kao i vodilice. Kontaktirao sam Top-Chair te su mi odmah na kućna vrata poslali kurirsku službu da bi nakon dva tjedna javili kako se kvar ne može popraviti te su nakon toga poslali novi stolac. Taj novi stolac se također počeo klimati te su rekli da će u ponedjeljak na adresu doći njihovi majstori da pogledaju u čemu je problem. (iako sumnjam da će išta moći popraviti) Druga dva problema su rukohvati koji su jako labavi i stvaraju popriličnu buku isto kao i sistem za naginjanje koji konstantno lupka o plastično kučište koje pak je napravljeno od nekakve krhke plastike a to definitivno nisu odlike jednog uredskog stolca od 5000 kuna. Treći problem je taj da je na novom stolcu nakon dva dana u plinskom cilindru nešto puklo i od onda kad amortizira gore-dole stalno unutra nešto grebe. (imam 75-80 kila i sjedio sam potpuno miran u uspravnom položaju kad je to opalilo)

Videi koji prikazuju identičan problem kakav imam i ja;
https://www.youtube.com/watch?v=VIkJGbN7pXc
https://www.youtube.com/watch?v=1BmTWpBq-lY

Zanimljivo je da su to jedina dva videa na Youtubu koji prikazuju problem Ergohumana a vlasnici tih stolica dolaze iz dijelova Europe koje pokriva Antares. (jedan frajer je mađar a drugi u komentarima je rumunj) Antares je češka tvrtka koja proizvodi taj stolac (vjerojatno pod Raynor licencom) tako da je problem očito do njih. Pogledao sam sve komentare sa jednom zvijezdicom za Ergohuman V1 na Amazonu i Ebay-u ali nema niti jedan jedini komentar sa problemima kakve imam ja nego su kritike tipa "stolac je neudoban", "stolac ima grubu mrežu" ili "stolac je za ljude do 190 cm".

Top-Chair je za sad bio korektan tako da na njih nemam nikakve pritužbe a što će se dalje događati ću još javiti. Prvo sam mislio da je problem u trenutnoj seriji ali je jedan video iz trećeg mjeseca a drugi od prije četiri godine tako da ću najvjerojatnije tražiti povrat novca i uzeti Steelcase Gesture. Kažem najvjerojatnije jer su iz Top-Chair rekli da su prodali hrpu tih stolaca i da nije bilo takvih problema pa sad ne znam... izgleda da česima kvaliteta proizvodnje nije uvijek na razini.

Zadnje izmijenjeno od: Sevillano. 26.11.2017. u 00:08.
Sevillano je offline   Reply With Quote