View Single Post
Staro 31.10.2016., 22:04   #1186
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Citiraj:
Autor TheBEaST Pregled postova
Nemam kliješta ni ništ, tak da bi trebao otići do nekog servisa da mi to skrimpaju, ali valjda ne bi trebalo biti preskupo za tak nešto...

Covjece pa kupi si krimp kljesta... pa neces ih u grob odnjeti sa sebom ?
Pa 50kn su...

http://www.adm.hr/product.asp?produc...&code=16050ADM

Vise ces platiti te kojekakve điđi-miđi adaptere koji cesto znaju gubiti spoj ili u servisu da ti krimpaju. Citajuci tvoj prvi post i koliko zica imas nije da ti nece i kasnije mozda trebati.

Da ne krimpas bez veze vec gotove kablove sa 2 + 1 krajem prvo testiraj svoj powerline jer i dalje neznamo dali provodi svih 8 zica ili samo 4.

Citiraj:
U svakom slucaju i to se da isprobati prije tako da skrimpa 2 kabla.
Jedan kraj normalan sa pinovima 1,2,3 i 6 a drugi kraj skrimpa sa pinovima 4,5,7 i 8 u normalnoj poziciji po difoltu.

Tako napravi i za drugu stranu TP-Link 2010Kit-a... 4,5,7 i 8 iz njega a na drugom kraju je 1,2,3 i 6.

To je 10min posla... ako mu prolazi sve po paricama 4 i 5 tj. 7 i 8 onda ce raditi.

Ako radi tako onda znaci da provodi i putem 4,5,7 i 8 zica.

Najjednostavnije ce ti biti presjeci kakav gotov LAN kabl sa 8 zica po pola i uzemes 2 konektora, raspetljas odsjeceni kraj kabla i izdvojis zice 1,2,3 i 6 te ih zakrimpas u konektor ali fizicki na mjesto 4,5,7 i 8 zica.

Zica 1 ide fizicki u konektor na mjesto zice 4.
Zica 2 ide fizicki u konektor na mjesto zice 5.
Zica 3 ide fizicki u konektor na mjesto zice 7.
Zica 6 ide fizicki u konektor na mjesto zice 8.

Tako i za drugi komad odsjecenog kabla, turis onda u powerline i vidi jel radi goli net ili goli max tv.

Ako sve stima onda sve ovo zaboravis i kupis si UTP kabl u zeljenoj duzini i napravis po uputama gore kako sam napisao.

Nema gotovih rjesenja u ovakvim situacijama, pa nije ovo nuklearna fizika... nemos tu rjesit problem tipa instal, next, next... odrasti, napravi si sam i budes se bolje osjecao a mos se i zeni pohvaliti da si slozio kabl
silver_tip je offline   Reply With Quote