View Single Post
Staro 05.05.2007., 13:29   #28
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Citiraj:
Autor Delta S4 Pregled postova
Kako se dobije kombinirana snaga dva +12V raila? Može li se to izračunati ili je to poseban podatak koji bi trebao pribaviti proizvođač napajanja? Moji su, npr. 18A i 16A, a ispod njih piše 350W...
Ovo je Wolv opisao u drugom topicu. Inače, ovo nije sticky jer je sticky-ja bilo malo previše (gubi se preglednost) pa smo stavili jedan sticky di je sve ovo pod njim (Sticky sve o napajanjima by Wolverine )

Ako piše da na +12V1 i +12V2 ima 18A odnosno 16A, a da ukupni +12V (znači +12V1 + 12V2) daju 350W onda kombiniranu jakost struje na +12V rail-ovima dobiješ preko:
350W / 12V = ~29.17A

E sad se tih 29A može raspodijeliti na max. 18A na prvom rail-u i ostatak na drugom ili max. 16A na drugom, a sve ostalo na pravom ili neka sredina (14A i 15A po rail-u npr.). Standard kaže da nesmije biti preko 18A po rail-u, zato se rade napajanja sa više rail-ova etc.

No, ovo boldano što si napisao bi značilo da kada bi npr. grafa vukla preko 18A (a da je grafa sama na rail-u ili čak gore, s nečime još skupa) da bi se onda napajanje gasilo (jer prelazi tih max. 18A po rail-u propisano standardom) te je tu onda preporuka da se kupi napajanje sa samo jednim rail-om koje daje npr. 40A na +12V.

Kada gledaš, današnja najjača napajanja (tipa 1kW) - dosta njih ima jedan rail (sa ogromnih npr. 72A koje daju na +12V) (Primjer)
Vuco je offline