View Single Post
Staro 03.10.2019., 14:46   #884
quazar912
Premium
 
quazar912's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: north-northwest
Postovi: 1,692
Citiraj:
Autor ODO Pregled postova
Pa dodavanje oznake lomljivo se naplaćuje jer podrazumijeva da ti je paket izdvojen. To ti je stavka "ostale dopunske usluge na zahtjev" u kalkulatoru.

HpExpress radi subotom (i ta dostava skoro podupla poštarinu), ali samo za glavne dostavne centre Split, Zagreb, Šibenik i sl.

Otkupnina nije isto šta i poštarina, poštarinu plaća primatelj za slanje paketa (bila otkupnina ili ne), na otkupni iznos ide poštarina koja se obračuna kao i sve uplate u pošti. (ako je nalog za plaćanje)
Ako ide na poštansku uputnicu onda je poštarina još veća, jer nije određena bankarskim cjenikom već cjenikom poštanske usluge. (jer otkupninu poštar treba u cashu donijet na adresu)
znači ŠI,ZG,ST,OS i RI su gradovi koji zaslužuju imat dostavu subotom, al ostali ko u srednjem vijeku?

dakle cjenik na stranicama je u stvari obmanjujući za korisnike jer nema te dodatne opcije "lomljivo", otkupnina i sl da se uračuna u poštarinu...
u stvari niti jednom kada sam radio cijenu preko neta mi ta cijena nije bila stvarna u pošto. niti za običan paket sa mojom poštarinom ,niti sa preporukom niti ikako drugačije. svaki put cijena veća u pošti za neki %..

ova poštarina o kojoj pričam od prije neki dan, je skoro otrosrtučila označenu poštarinu sa HP listića iako dostave nije bilo subotom - da je mogla bit subota - kolka bi poštarina onda bila...500kn???




al eto nema drugih opcija pa oni mogu tako.
i ne spominjete overseas, interevropa,gls i ine jer oni dođu k meni doma tijekom dana a ja nemam vremena cijelo dopodne čekati ih.
__________________
...and fly...
quazar912 je offline   Reply With Quote