View Single Post
Staro 03.10.2019., 11:35   #882
ODO
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2015
Lokacija: Split
Postovi: 573
Citiraj:
Autor quazar912 Pregled postova
ja nisam imao problema da isporukom i dolaskom paketa na odredište, ali jesam sa naplatom otkupnine.
na stranicama pošte ima kalkulator i po tome HP expres usluga košta recimo 55kn (težina paketa, odredište, otkupnina, rok dostave najeftiniji - do 20sati)
u pošti za taj isti paket pri predaji, kad kažem da je lomljivo još dignu pa obračunaju 73kn.
i kad je paket došao na odredište kupac mi javlja da je platil skoro 200kn poštarine!!?? WTF?? znam da pošta uzme neku proviziju za transfer novca natrag k meni ali to je skoro 150% više od okečivanog!!!

i još k tome HP expres NE DOSTAVLJA subotom!!! ma biseri svi redom. nerad i pohlepa na svakom koraku u HR.
Pa dodavanje oznake lomljivo se naplaćuje jer podrazumijeva da ti je paket izdvojen. To ti je stavka "ostale dopunske usluge na zahtjev" u kalkulatoru.

HpExpress radi subotom (i ta dostava skoro podupla poštarinu), ali samo za glavne dostavne centre Split, Zagreb, Šibenik i sl.

Otkupnina nije isto šta i poštarina, poštarinu plaća primatelj za slanje paketa (bila otkupnina ili ne), na otkupni iznos ide poštarina koja se obračuna kao i sve uplate u pošti. (ako je nalog za plaćanje)
Ako ide na poštansku uputnicu onda je poštarina još veća, jer nije određena bankarskim cjenikom već cjenikom poštanske usluge. (jer otkupninu poštar treba u cashu donijet na adresu)
ODO je offline   Reply With Quote