Tema: Dobra klima
View Single Post
Staro 28.05.2018., 13:00   #2468
nexteen
Registered User
Moj komp
 
nexteen's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zrenjanin
Postovi: 18
cromobil

Nije Fujitsu bestbuy , tacnije zavisi kako gledas i sta ti tacno treba od klime , ono za sta tebi treba jeste bestbuy , najjaca u klasi i najjeftinija .

Ne opterecuj se ko proizvodi Fujitsu , kontrola kvaliteta je i dalje japanska , pa i Daikin ti se sklapa u Ceskoj ako cemo tako . Pa i Iphone se sklapa u kini a jedan je od najboljih telefona , to je prosto tako u danasnje vreme .

Evo ti manual za Fujitsua pa ga malo pogledaj

https://www.fujitsuklima.hu/vmfiles/...G07-12LLCE.pdf

Pogresno gledas na stvar , kao prvo ne trosi klima vec prostor u kome se nalazi , nadam se da razumes . Zatim , taj podatak od 0.8 ili sta vec kw tebi nista ne govori , za tebe je bitan podatak modulacija , sto u rasponu kw koje isporucuje min - max , to u povlacenju struje iz mreze min - max . S obzirom da je inverter u pitanju , a u ovom slucaju 12LLCE model , lepo ti pise ovako .

1. Modulacija i raspon toplote koja ona moze izbacivati je od 0.9 - 5.0kw , a povlacenje iz mreze moze biti od 0.25 - 1.98 kwh . To sto ti tamo gledas je nominalni podatak o on u manualu kaze da ta 12-ka ima 1130w na grejanju , znaci neka prosecna vrednost , ali to nista ne govori koliko ce ti klima trositi . Ona ce u pocetku povuci i preko tih 1130w , posle par minuta krece polako da spusta potrosnju sve do momenta dok se ne stabilizuje temp , tada ce trositi samo onoliko koliko joj je potrebno da odrzava zadatu . To moze biti od 250 - 1980w , a to diktira objekat i njegovi gubici . Obicno to bude na pocetku sezone oko 250-300w a posle se penje srazmerno gubicima i niko ti ne moze reci koliko ce ti trositi .

Ova klima je neki minimum preporuke , sledeca koja po meni ima preporuku je Hitachi RAK-35RPC/RAC-35WPC za 4685kn . Taj Hitachi ti spada u srednju klasu tj u klasi Fujitsu LM-a je , znaci za klasu iznad LLCE . Ima mnostvo opcija na daljincu , nekolicina zadovoljnih korisnika iz Hrvatske , svima pregurale i one jake minuse , znaci dokazala se . Sam ces morati da preseces , ova dva modela se po meni isticu za do nekih 5000 kn .
__________________
Fujitsu ASYG 12 LU ... http://i.imgur.com/jqr3UJM.jpg
Stan 48m2 , PVC stolarija , jedan spoljni zid - cigla - 45cm , izolovan stiroporom s unutrasnje strane : decija soba 3cm , kuhinja 2cm , terasa spolja 5cm i iznad stana je tavan izolovan mineralnom vunom 10cm
nexteen je offline   Reply With Quote