View Single Post
Staro 12.11.2012., 16:54   #265
bad_ri
Registered User
Moj komp
 
bad_ri's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 87
evo izašao i update za pap4040, telefon ga sam pronašao preko defaultnog system update... upravo radi download, pa ćemo vidjet što donosi.... kažu da je ispravljena greška s nekim kineskim slovima koja se pokazuju u imeniku u grupama i početna "android is updating" poruka, te još neke sitnice...
nadam se da mi neće poprčkai ostale postavke

update radi na pomalo čudan način.... na početku telefon izgleda kao mrtav (brickan), ali radi.... ubrzo se ukopča ekran na kojem stoje prestigio logo i mali znak "recovery mode", a kasnije i mali android robot koji se update-a... procedura traje cca minutu i pol do dvije, nakon čega se telefon sam reboota u normalan radni mod.
postavke se nisu sprčkale, jedino prvo bootanje nakon upgradea traje duuuugo, ali nakon toga je sve opet normalno.
hm, zanimljiva stvar, nakon prvog updatea, provjerom dostupnih updateova, pojavljuje se novi, u kojem navode još popravljenih bugova (camera application, contacts aplication etc).... upravo downloadam, pa šta bude vjerujem da su updateovi preko telefona koji se sam spaja na neki server dostupni za sve modele, pa provjerite kome treba

napomena - ukoliko nema slike, nemojte dugo držati power tipku, slika se za vrijeme update-a pojavi nakon kratkog dodira power tipke... nemojte niti slučajno vaditi bateriju iz uređaja, da se update ne smrzne, pa da ne dobijete uređaj zaključan u nekom recovery modu ili nekoj sličnoj nevolji.

primijetio sam da je telefon nakon updatea izgubio root, ali sad ću ga rootat nanovo, valjda će uspjeti opet


nakon nekoliko neuspjeli pokušaja, root je prošao!!! morao sam na pc-u onemogućiti "wondershare mobilego for android", jer se spajanjem usb-a uplitao u rad adb drivera... nakon toga je root prošao kao i prvi put, korištenjem skripte koja koristi "superoneclick" program. dakle, ukoliko koristite neki pc program koji na neki način vrši management android uređaja, potrebno ga je isključiti, da se ne miješa sa usb debugging načinom rada telefona.

ukoliko nekome treba, evo download skripte s mog g-docsa: https://docs.google.com/file/d/0B5Sa...Ym8/edit?pli=1

download radi kad se izabere opcija file, download ili po hrvatski, datoteka, preuzimanje

koristite na vlastitu odgovornost!!! morate imati adb drivere na pc-u, usb debugging ukopčan na androidu, za prestigio pap telefon, nakon startanja skripte odaberite opciju 4 i slijedite upute na ekranu.... kad se na telefonu pojavi "recovery" opcija, na pola ste puta, odabrati i čekati.... ukoliko se ne odabere ta opcija, telefon se neće rootati.
još jednom se ograđujem od bilo koje odgovornosti, sve što radite s tom skriptom i superoneclick-om, radite na vlastitu odgovornost!!!!!

nastrano root, čini mi se da sam uređaj nakon onih tvorničkih updateova radi mrvicu fluidnije, bar što se ekrana tiče, skrolanja i tako to

Zadnje izmijenjeno od: bad_ri. 12.11.2012. u 18:17. Razlog: nadopune
bad_ri je offline   Reply With Quote