View Single Post
Staro 18.05.2009., 14:06   #84
dakt
.code
 
dakt's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: gornji dio registra
Postovi: 34
Citiraj:
Autor greenfly Pregled postova
Ne trebaš ti mene čekati,, ja sebe nisam "samoprozvao" nikako,jednostavno me interesira (ovaj put) kako mreže funkcioniraju, a sutra će to možda biti ono što ti savjetuješ. I naučio sam cijeniti ljude koji imaju više iskustva (skidam kapu), i učiti od njih..

E da si ucio kako rade neki tipicni digitalni sklopovi poput kodera/dekodera/enkodera, automata, bistabila..., malo znanja elektrotehnike i elektronike i naravno programiranja na svim razinama....mreze bi ti bile pljuga. Pogotovo prva dva sloja OSI modela.
Sve ostalo je samo pitanje nacina implementacije hardvera(sklopovlja) ili softvera(programa) i ono sto najcesce radi problema danas i u povijesti industrije->standardizacija.
I nista se to u osnovi ne razlikuje previse od najprimitivnijeg mehanickog kalkulatora iz 18, 19. stoljeca, bez obzira koliko mi velicali Mooreov zakon i svaki novi tranzistor na Intelovoj silicijskoj plocici.

Pitaj predavaca na Cisco akademiji, zasto se danas industrija okrenula serijskom nacinu povezivanja sklpovlja tj. prijenosu podataka. Ne mislim samo na 802.3 vec na relativno mladje standarde. Mozda ce ti reci da to nije u njegovoj domeni, no ja ne vidim neke bitnije razlike izmedju etherneta i recimo USB-a ili pak PCI-E standarda. Naravno ovo je samo banalni primjer.

Koji je problem sprecavao prelazak sa 65nm na 45 nm proizvodni proces, a koji sada sprecava na 35nm? Sto je to parazitni kapacitet, curenje struje u tranzistoru? To bi overclockeri trebali znati. Sto je to high-k?
Itd.

Dobio si auto na odrzavanje? Ocekujem da poznajes rad motora, razliku izmedju aluminijskog i celicnog bloka te prednosti i mane istih. Rad turbine, getribe...
Dobio si racunalo(stroj) na odrzavanje? U get the picture...

Glupa analogija, no to je trenutno najbolje sto mogu izvuci iz glave.
__________________

Downloading...
(57%)
__________________________________________________
█████████████████████▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒
⁻⁻⁻⁻⁻⁻⁻⁻⁻⁻⁻⁻⁻⁻⁻⁻⁻⁻⁻⁻⁻⁻⁻⁻⁻⁻⁻⁻⁻⁻⁻⁻⁻⁻⁻⁻⁻⁻⁻⁻⁻⁻⁻⁻⁻⁻⁻⁻⁻⁻

dakt je offline   Reply With Quote