Tema: Pikado
View Single Post
Staro 09.11.2018., 15:13   #16
bigAdvance
Premium
Moj komp
 
bigAdvance's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Sesvete
Postovi: 666
Citiraj:
Autor srale7 Pregled postova
Ma to je jeasno, ali recimo nastavci, ima ih valjda u 9 veličina, 4-5 vrsta tj oblika pera, pa vjerojatno to ima neki tehnički utjecaj koji se moze valorizirat, tj da nije sve bas individualno.
Naravno, svaki oblik pera ima neke karakteristike, mora ih imati zbog zakona fizike, ali te karakteristike neces osjetiti.
Mozda ces ih osjetiti nakon sto se naviknes na jedan oblik, pa zatim promijenis. Ali opet, osjetit ces nekakvu razliku, nikakvu specificnu.

Zasto? Zato sto svi bacamo drugacije. Zapravo, svako bacanje je drugacije, niti jedno bacanje nece imati isti spin, istu brzinu, istu polazisnu tocku.

Više toga ovisi o tome kako bacaš strelicu, to je glavni parametar. A taj parametar je izuzetno promjenjiv.

I zato ne mozemo reci "uzmi ova krilca ona ce ti omoguciti max spin i stability in flight" - ne znamo kako bacas i lupetali bi napamet.


Citiraj:
Autor borny Pregled postova
Pitao sam kolegu koji igra Zagrebačku ligu neke općenite info pa prenosim ono što sam pohvatao...

Najviše se koriste utezi 18g i ukupne mase strelice do 20g jer tako nalaže neki naš natjecateljski pravilnik preuzet iz EDU-a (European Dart Union). Dulji nastavak znači i veće pero da može izravnati strelicu. Ista stvar je i sa težim utegom što onda nosi i jači "izbačaj".

Uglavnom, da ne trkeljam gluposti previše... Rekao je da igra svaki drugi utorak na Kustošiji, a ostale utorke negdje drugdje pa vas mogu povezati ako želiš više informacija iz prve ruke.
18, 20g su soft tip strelice, tj. igra se na elektronskom pikadu.

Pitaj pls frenda igra li se negdje steel tip?
bigAdvance je offline   Reply With Quote