View Single Post
Staro 04.06.2016., 17:45   #12
win32
Premium
Moj komp
 
win32's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Dark Side Of The Moon
Postovi: 1,517
Ako uzmem tj. kada uzmem Scythe, koji bi 140 mm vent bio najbolji za njega, a da je dostupan kod nas?
Odmah ću slagati i iznova airflow u kućištu pošto vadim vodu pa odmah moram razmjestiti sve ventove.
Onda od naprijed ostavim 2 x 140 mm kao intake te na stražnju stranu stavim jedan 140 mm vent? Sada imam još jedan vent od 140 mm s donje strane kao intake i taj mi puše po GPU i imam jedan 140 mm s gornje strane koji puše vrući zrak van.
Da ovaj s gornje strane maknem i da zatvorim tu gornju rupu od venta (dolazi poklopac s kućištem) i da ostavim npr. ovaj s donje strane zbog grafičke?
Koja bi bila neka ok brzina tih 140 mm ventova? Je li 800 rpm dovoljno?

Znači stavim ovako:

- 2 x 140 mm s prednje strane kao intake i odmah mi hlade hardove
- 1 x 140 mm sa stražnje strane kao ispuh
- 1 x 140 mm s donje strane kao intake i koji mi puše po GPU
- na CPU Scythe i njegov 140 mm (u slučaju da uzimam rabljeni, koji 140 mm vent bi bio ok, a da ima ok CFM i da nije glasan?)

Da bočne rupe na kućištu ostanu zatvorene kao i one na gornjoj strani ili bi to trebalo biti otvoreno?

Hrpa pitanja, ali sada sam krenuo raditi iznova neke stvari na kompu pa tako za cca tjedan dana uzimam drugu MBO, hladnjak za CPU, napokon naručujem novi monitor, uzimam druge 140 mm ventove ako će slučajno nedostajati (sada koristim one koje je Fractal isporučio s kućištem) i nadam se da će naletiti netko s još RAM-a koji mi treba.

Ovo oko zatvaranja/otvaranja rupa na kejsu pitam jer nisam nikada razmišljao o tome pa ne znam kako bi bilo najbolje to izvesti, a neki kažu da je bolje otvoriti npr. rupu od bočnog venta, neki kažu da se zatvori npr. gornja rupa od ventova i sl.

Jako puno kemijanja, ali sve se to grije, a čini mi se da je ovaj Fractal čak topliji od npr. Cosmosa (on mi je bio daleko najtoplije kućište).


Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk
__________________
"In the beginning there was 0. And then there was 1. A mind-bending meditation on the transcendent power of digital computation."

Pošteni trgovac: 1, 2, 3, 4, 5...
win32 je offline   Reply With Quote