View Single Post
Staro 08.01.2012., 23:31   #3
ivan77
Guest
 
Postovi: n/a
Evo ja prvi , mračni predmet želje u doba "PC Speaker" zvuka : Sound Blaster 16 . Pogotovo ovaj od Creative Labsa.
Znam da sam prvi put sam ga čuo kod frenda 1993 u 8 bitnoj izvedbi kako vrti "DUNE 2" . Nakon toga sam postao lud za tom spravom , žicao , radio preko ljeta, i 1994 kupio "bundle" Sound Blaster 16 i CD ROM 2x speed za hebačkih 450 njemačkih maraka! od Creative Labsa. Imao sam problema sa instalacijom u 486 DX 33 tad, jer je trebalo prvo posložit jumpere na kartici sa IDE kontrolerima , i spojit CD ROM , nije bio takav jednostavan sistem kao danas, onda ušrafit CD , stavit zvučnu u ISA slot , spojit posebnim kabelom zvučnu i CD , da može svirat "muzičke" , spojio zvučnu na kazetofon na priključak za CD player i zavrtio DOOM "preko soundblastera"...EPIC!! Dan danas se sjećam! Bio je odvrljen do kraja kazić i gruvalo se onom sačmaricom u DOOMu , susjed mi se derao da koji mi je k**** nije mi dosta rata na TV i u životu. Posudio od frenda iz srednje CD , pazi , tada je imat bilo kakvu vrstu CD playera bilo još pojam i vrtio ovu stvar ..nije bilo sve tada bajno i sjajno..al nekad kad netko spomene pukne te nostalgija.
  Reply With Quote