View Single Post
Staro 08.09.2017., 13:01   #45
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,976
Kažu da nema glupih pitanja, samo glupih odgovora.
Pa da pitam

Meni nije baš jasno kako ovi walleti funkcioniraju.

Prvo, koliko sam skužio, lova koju držimo u walletu se ne nalazi u tom walletu nego negdje na blockchainu, a wallet aplikacija nam samo pruža pristup našoj lovi na blockchainu?

Drugo, Blockchain je nekakva knjiga zapisa o transakcijama koja ne pripada nikome i enkriptirana je? A gdje se nalazi?

Treće, u slučaju da koristim neke wallete, recimo Coinomi, myetherwallet, jaxx, itd., šta bi se desilo da recimo jednog dana developer od Coinomija i Jaxxa su odustali, ili umrli, i aplikacije više nema, a Myetherwallet domena se zatvori.

Kako do svoje love onda? Kako je naći, kako joj pristupiti?

Četvrto, offline walleti tipa Ledger Nano i Trezor, imaju cijeli blockchain snimljen u sebi, pa se tamo sprema naš novac? Kako updejtaju blockchain, tj. da li ga uopće updejtaju? Treba ga s vremena na vrijeme spojiti na net da se updejta ili ?

Peto, jel ima jedan blockchain ili više? Ako ih ima više, jesu međusobno neovisni ili se sinhroniziraju na neki način?

Cijeli mi je taj sustav zanimljiv jer me podsjeća na rano doba Napstera i P2P torrent mreže, ali opet nema veze s tim.

Neo-ST je offline