View Single Post
Staro 15.10.2018., 15:04   #605
bigAdvance
Premium
Moj komp
 
bigAdvance's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Sesvete
Postovi: 667
Citiraj:
Autor silver_tip Pregled postova
Pa zasto bi ziro racun bilo kunski ili devizni, uopce morao imati bilo kakav prihod ili vanjske uplate ?



Moze porezna duvat mi u kiflu na moje uplate sa mojeg master tekuceg na moj ziro. Poanta tog ziro racuna i je golo placanje diljem bespuca interneta i eventualno kakav povrat putem paypala.
Netočno.

Poanta žiro računa kod fizičkih osoba je primanje bezgotovinskih uplata od samostalnog obavljanja gospodarskih i drugih djelatnosti.

To je neoporezivo do određenog iznosa (napomenuo u prijašnjem postu - 20.000kn po mojim zadnjim informacijama)

To što ti koristiš taj žiro račun u druge svrhe, je tvoj "problem". U očima države, nema razloga da ti koristiš žiro račun za online plaćanja umjesto tekućeg.
Porezna te može nakon 20.000kn zatražiti da platiš porez, na tebi je da se onda braniš i dokazuješ kako je taj novac zapravo tvoj, s tekućeg računa, i da je na taj novac već plaćen porez.
Također, na tebi je da se nosiš s eventualnim optužbama pokušaja pranje love, ako dođe do toga.

Ako ti je to vrijedno potencijalne zajebancije, samo izvoli. Ne preporučam.

Otvorite si tekući devizni ili plaćajte kreditnim karticama, učinite si život lakšim.
bigAdvance je offline   Reply With Quote