View Single Post
Staro 31.01.2021., 16:21   #33
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,001
A što da ti kažem - volim mekane i tihe switcheve na periferiji

M570 je novi, kupljen prije 2 mjeseca. Jedna od tih zadnjih revizija jer piše gore logi.
Ako ga usporedim sa starim Logitech Trackman Wheel (T-BB18) koji me preko 10g služio svaki dan na poslu, M570 ima lošije sve tipke, tracking općenito i pretpostavljam i ležajeve. Middle click je naročito glasan. Kuglica struže od prvog dana, razrađuje se to pomalo, ali sumnjam da će ikad dostići da glatko klizi kao na starom modelu. Kuglice nažalost nisu izmjenjive radi drugačijeg optičkog senzora. Ispočetka je vertikalni pomak radio odlično, horizontalni je iz nekog razloga jako zapinjao, ali se poboljšava iz tjedna u tjedan. Možda zbog bežične komunikcije, ali ja općenito osjetim neki lagani lag.

Za usporedbu, u 10+ godina rada, na starome sam mijenjao samo lijevi mikro prekidač, skinuo s rashodovanog razer miša na kojem je žena dotukla lijevu tipku za cca 2g igranja

Našao sam da bi M570 navodno trebao imati taj middle switch Alps SKHHAJA010:
http://rellinger.blogspot.com/2012/1...-logitech.html
ili Omron B3F
Oba su po specifikacijama 0.98N što mi je pretvrdo.
L/D switchevi na starom trackmanu su tvornički Omron D2FC-F-7N i ovisno o modelu 0.45-0.75N. Srednji ne znam kakav je, ali mogu otvoriti pa vidjeti.



Inače mi odgovara ergonomija M570, naročito fw/back tipke koje su mi nedostajale na starome + premapirani scroll preko kuglice. Za ergo nisam još spreman radi nekih recenzija.
Možeš li usporediti dojmove o 575 u odnosu 570 zadnjih generacija?
c-shadow je offline   Reply With Quote